Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Wypowiedzenie umowy najmu a opuszczenie lokalu

Jeden komentarz

Pytanie: Pozwoliłam sobie napisać koleżanka dostała takie pismo – wypowiedzenie umowy najmu i wezwanie do opuszczenia lokalu – a miała problemy z pracą teraz obecnie od stycznia płaci bo ma nowa prace czy ona może pisać wydłużenie czasu spłaty albo jakieś raty żeby jej nie wypowiedzieli umowy dodam jeszcze że czynsz miesięczny wynosi 2 tys nie jest w stanie płacić 2. Czy ona może pod koniec marca napisać pismo do nich żeby też ten czas sobie wydłużyć czy nie.

Przeczytaj też: Wypowiedzenie umowy najmu z powodu zaległości czynszowych

Odpowiedź: No prosić pisemnie może o wydłużenie terminu jak i o rozłożenie spłaty na raty jak i o cofnięcie wypowiedzenia ale wynajmujący nie musi przychylić się do tych próśb.

Przeczytaj też: Rozwiązanie umowy najmu przez wynajmującego bez wypowiedzenia

Jednakże o ile nie jest to umowa najmu okazjonalnego, to nie eksmitują jej dopóki nie uzyskają wyroku a postępowanie może trwać nawet ponad rok (jeżeli się odwoła). Do tego czasu może tam mieszkać i nie mają prawa jej wyrzucić. Wynajmującemu po zakończeniu umowy najmu gdy najemca dalej zajmuje mieszkanie, przysługuje odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu ale wynosi takie odszkodowanie miesięcznie tyle co czynsz (jaki wynajmujący mógłby uzyskać) 😉 Kara umowna za bezumowne korzystanie z lokalu.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

28 lutego, 2023

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Wypowiedzenie umowy najmu a opuszczenie lokalu'

Subscribe to comments with RSS

  1. Płacić na ile może i bezumownie zajmować mieszkanie, tak jak bym zrobiła na jej miejscu.

    Asika

    4 mar 23 o 12:02

Skomentuj