Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Wniosek o podjęcie zawieszonego postępowania egzekucyjnego – wzór

4 komentarze

Pytanie: Jak napisać wniosek do komornika o wznowienie zawieszonej egzekucji, może Pan podesłać wzór takiego wniosku? Zawarłem z dłużniczką ugodę – ja zawieszam egzekucję (bała się zwłaszcza egzekucji z nieruchomości jej) a ona spłaca w ratach. Nie wywiązała się i dotarła do mnie informacja od osoby trzeciej, że wyjechała za granicę. Chciałbym odwiesić egzekucję.

Przeczytaj też: Zawieszenie postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela

Odpowiedź: Wniosek o podjęcie zawieszonego postępowania egzekucyjnego jest bardzo krótki i prosty, na przykład:

“Niniejszym wnoszę o podjęcie zawieszonego postępowania egzekucyjnego w sprawie o sygnaturze akt … prowadzonego przeciwko dłużnikowi: …”

Dziękuję, a czy taki wniosek trzeba opłacić albo czy komornik zażąda ode mnie opłaty w związku ze wznowieniem egzekucji?

Przeczytaj też: Zawieszenie postępowania egzekucyjnego na wniosek dłużnika

Nie, wniosek ten nie podlega opłacie a co do kosztów związanych z podjęciem zawieszonego postępowania egzekucyjnego to ewentualnie tylko te jakie poniósłby wierzyciel gdyby postępowanie nie zostało zawieszone czyli standardowe opłaty na (dalszą) korespondencję, koszty dokonywania dalszych czynności i ewentualnie zapytania o majątek dłużnika.

Przeczytaj też: Umorzenie egzekucji z urzędu z powodu bezczynności wierzyciela. Koszty!

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

14 marca, 2021

Komentarze do 'Wniosek o podjęcie zawieszonego postępowania egzekucyjnego – wzór'

Subscribe to comments with RSS

 1. Kobieta wyjechała za granicę prawdopodobnie na zarobek i będzie spłacać dług, można by się wstrzymać ze wznowieniem egzekucji. Jeżeli on atak się boi tej egzekucji to nie mam wątpliwości, że gdy znajdzie tam pracę, to będzie spłacać.

  Mietek

  14 mar 21 o 08:46

 2. Prawdopodobnie jej zamiar jest właśnie taki. A egzekucja z nieruchomości trwa długo, więc ma czas a fakt jej wszczęcia może ją mobilizować do szybszych spłat zadłużenia.

  admin

  14 mar 21 o 09:48

 3. Gdy zorientuje się, że sprzedaż komornicza nieruchomości nie dochodzi do skutku, to już nie będzie się bała. A tak prawdopodobnie będzie.

  Szafi

  15 mar 21 o 11:35

 4. To w znacznej mierze zależy od tego, co to za nieruchomość. Jeżeli mieszkanie albo dom, to bardzo możliwe że kolejne licytacje będą bezskuteczne. Jeżeli grunt niezabudowany, to niekoniecznie.

  admin

  15 mar 21 o 11:41

Skomentuj