Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Windykator oszukuje dłużnika

Jeden komentarz

Pytanie: Witam jakieś 8 lat temu miałam telefon na abonament w Orange. Abonament kilka ostatnich miesięcy był nie płacony. Nie mogłam przez to zawrzeć nowej umowy z orange bo był dług pani w orange powiedziała mi żebym poczekała do października poprzedniego roku bo dług się przedawni i będę mogła wziąć nowy telefon na abonament tak też zrobiłam w ubiegłym roku zawarłam nowa umowę z orange. Kilka dni temu dostaje jak by to nazwać reklamę z Kruka odwracam kartkę a na drugiej stronie drobnym drukiem jest napisane że kruk przejął mój dług od firmy Presco i mój dług na dzień dzisiejszy to 2000 zł.

Przeczytaj też: Straszenie windykacją terenową

Zadzwoniłam do tego kruka i pytam kobietę co to za dług i jak powstał pani powiedziała ze to dług z orange nie opłacone faktury ja zdziwiona bo przez 8 lat nic do mnie nie przyszło ani poczta ani w żaden inny sposób pani mówi ze sprawa była u komornika i komornik sprzedał to firmie presco a firma sprzedała to krukowi i musze spłacić. Moje pytanie jest takie czy jeśli ja nic Nie dostawałam ze taki dług ma miejsce i trzeba go spłacić a minęło już 8 lat czy powinna to spłacić?

Przeczytaj też: Skuteczność firm windykacyjnych

Odpowiedź: Przede wszystkim, komornik nie sprzedaje nikomu długów, bo przecież to nie komornik jest wierzycielem. Aby taka sprawa trafiła do komornika, to musi najpierw wpierw “przejść” przez sąd i o tym byś wiedziała, otrzymałabyś odpis pozwu i nakaz zapłaty i komornik też przecież powiadamia dłużników o wszczęciu postępowania egzekucyjnego. I gdy następuje zajęcie np. konta bankowego albo wynagrodzenia to dłużnik o tym wie przecież nawet jeżeli komornik nie powiadomi go lub gdy wyśle powiadomienie na nieaktualny adres dłużnika.

Przeczytaj też: Czy windykacja przerywa bieg przedawnienia?

Dług zatem “nie był” u komornika i jest przedawniony. Wciąż istnieje ale przedawniony i jeżeli do sądu pozew wniosą, to możesz skutecznie podnieść zarzut przedawnienia i sąd powództwo oddali

Pani tak mnie poinformowała że sprawa była i komornik tez później przejęła to firma presco a w tej chwili kruk domaga się spłaty. Trochę to mnie zaczęło dziwić bo jeśli komornik był to co on przez ten czas robił przecież pracuje legalnie mógł w każdej chwili ściągnąć ten dług ode mnie a tak się nie stało. Proszę mi powiedzieć co mam zrobić w tej sprawie?

Nic nie robić, no chyba że chcesz spłacić dług.

Przeczytaj też: Windykator straszy policją, prokuraturą, sądem…

Oczywiście ze Nie chce spłacać tego długu a czy mogą wejść na konto bankowe w celu ściągnięcia długu ? Lub znaleźć jakiś sposób by wyegzekwować ode mnie ten dług?

Konto i cokolwiek innego z majątku zająć może tylko komornik a żeby do tego doszło, to musi istnieć prawomocny wyrok a do tego nie dojdzie, gdyż gdy nakaz zapłaty otrzymasz, to wniesiesz sprzeciw – podnosząc zarzut przedawnienia. Jedynie mogą Cię wpisać do rejestrów długów mimo tego, że dług jest przedawniony jednak nie przejmowałbym się tym. Możesz mieć wtedy problem z zawarciem umowy np. z jakąś firmą telekomunikacyjną ale możesz mieć telefon na kartę albo na osobę trzecią.

Przeczytaj też: Windykacja miękka i twarda

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

5 listopada, 2020

1 komentarz do 'Windykator oszukuje dłużnika'

Subscribe to comments with RSS

  1. Ja byłem dłużnikiem firmy windykacyjnej która naprawdę mi pomogła godząc się na niewielkie raty. Dzięki temu uniknąłem komornika.

    cok

    30 wrz 21 o 20:44

Skomentuj