Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Windykacja SKOK Stefczyka

3 komentarze

Pytanie: Posiadam pożyczkę w Skok Stefczyka. Niestety została mi wypowiedziana umowa. Kredyt gotówkowy 30 710 zł. Chcę go spłacać ale nie stać mnie na ratę 950 zł. Sprawa została skierowana do sądu, i obawiam się komornika. Ile pieniążków z mojej pensji może mi potrącić, i jak to wygląda, (netto 2550), posiadam też inne zobowiązania, czy komornik może mi zabrać całą pensję, czy w sposobie wyliczania brane są pod uwagę moje inne raty? Jak dzwonie do działu windykacji dowiaduję się tylko, że umowa została wypowiedziana, a sprawa trafiła do sądu. Nie wiem co dalej się dzieje, i nikt takiej informacji nie chce mi udzielić. Czy zawsze jest komornik, czy zostanę wezwana na taką sprawę, i będę mogła dobrowolnie umówić się na kwotę, na jaką mnie stać?

Przeczytaj też: Czy nakaz zapłaty można rozłożyć na raty?

Odpowiedź: Aktualnie płaca minimalna która jest w całości wolna od zajęcia komorniczego to około 2.061,67 zł netto, czyli komornik, co miesiąc ściągając dług z Pani wynagrodzenia za pracę, musi zostawiać ww. kwotę jako właśnie wolną od zajęcia. Niezależnie od tego ile łącznie zobowiązań i na jaką łączną kwotę egzekwuje od Pani. W przypadku pożyczki zaciągniętej w SKOKU, sąd prawdopodobnie wyda nakaz zapłaty czyli bez obecności stron i jeżeli podpisała Pani weksel to może to być nakaz zapłaty z weksla. Pani jako pozwana otrzyma odpis nakazu zapłaty i będzie mogła wnieść sprzeciw / zarzuty od nakazu zapłaty w terminie 14 dni od otrzymania z sądu odpisu nakazu zapłaty. Jeżeli nie skorzysta Pani z prawa wniesienia środka odwoławczego, wówczas nakaz zapłaty uprawomocni się i wtedy SKOK może skierować wniosek egzekucyjny do komornika z prawomocnym nakazem zapłaty. Oczywiście może Pani zaproponować ugodę i spłatę pożyczki w ratach lecz wierzyciel nie ma obowiązku zawierać z Panią ugody. Taka propozycję może też złożyć Pani wnosząc sprzeciw lub zarzuty od nakazu zapłaty. Proszę jednak pamiętać o tym, że powstaną w związku z tym dodatkowe koszty procesowe które będzie Pani musiała ponieść.

Przeczytaj też: Ugoda ze SKOK

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

27 lutego, 2021

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Windykacja SKOK Stefczyka'

Subscribe to comments with RSS

 1. SKOK mają chyba dużo nieodzyskanych kredytów bo nie przykładają sie bardzo do sprawdzania zdolnośc9i kredytowej zresztą podobnie jak banki spółdzielcze.

  Sza

  28 lut 21 o 19:47

 2. Banki spółdzielcze mają się dobrze mimo częstego nie sprawdzania BIK ale te niewielkie banki dobrze znają swoich klientów i nie muszą sprawdzać ich w BIK. Przynajmniej tak to tłumaczą. Trochę to dziwne.

  saba

  18 maj 21 o 14:45

 3. SKOK Stefczyka praktycznie nie ma windykacji, od razu sąd a następnie komornik. Nie jest to dla dłużnika dobra opcja. Z windykatorami czasem można się dogadać a z komornikiem – nigdy.

  Pakol

  24 wrz 21 o 19:03

Skomentuj