Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Wezwanie na policję przychodzi listem poleconym czy zwykłym?

8 komentarzy

Pytanie: Czy wezwanie na policję przychodzi listem poleconym czy zwykłym? Złożyłem skargę do policji na sąsiada za zaczepki i groźby wobec mnie, minęły dwa tygodnie a ja żadnego wezwania dotąd dnie otrzymałem i tak się zastanawiam, czy sąsiad nie wyjął ze skrzynki pocztowej wezwania o ile przyszło pocztą zwykłą.

Przeczytaj też: Zwrot kosztów za przesłuchanie na policji

Odpowiedź: Otrzymywałem wezwania zarówno pocztą poleconą jak i zwykłą ale w ostatnich latach chyba tylko pocztą zwykłą; chodzi mi o wezwania w sprawach w których ja wcześniej nie wnosiłem żadnego pisma – zawiadomienia. W zawiadomieniu warto podać numer telefonu, to wtedy najczęściej telefonują i umawiają spotkanie zamiast wzywać pisemnie. Zawiadomienie można też wysłać mailem.

Przeczytaj też: Przesłuchanie świadka na policji z adwokatem

Brak informacji zwrotnej z policji przez okres dwóch tygodni to jeszcze nic takiego, ja kiedyś pocztą elektroniczną złożyłem zawiadomienie (co prawda do prokuratury) to kontakt z policji też mailem otrzymałem po … 86 (słownie: osiemdziesięciu sześciu) dniach. Mam na to dowody (mój mail do prokuratury i mail z policji do mnie), gdyby ktoś nie wierzył.

Przeczytaj też: Odmowa świadka odpowiedzi na pytanie

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

22 lutego, 2021

kategoria policja

Komentarze do 'Wezwanie na policję przychodzi listem poleconym czy zwykłym?'

Subscribe to comments with RSS

 1. U mnie dzielnicowy roznosi listy znaczy się wezwania na policje.

  Anonim

  26 lut 21 o 16:44

 2. U nas z prokuratury przysyłają poleconą a z policji zwykłą pocztą. No i z sądu karnego też poleconą.

  Leszek

  9 cze 21 o 14:05

 3. Policja biedniejsza od prokuratury i sądu a polecony ze dwa razy droższy od zwykłego listu.

  Dorian

  22 sie 21 o 14:05

 4. Osobę która złożyła zawiadomienie można wezwać listem zwykłym, bo przyjdzie a osobę przeciwko której jest zawiadomienie to listem poleconym wezwałbym.

  didżej

  9 lut 22 o 18:26

 5. Witam mam pytanie dostałem wezwanie od CBŚP do stawienia się w charakterze świadka wezwanie dostałem zwykłym listem w skrzynce pocztowej zajrzałem do skrzynki było już po wyznaczonym terminie moje pytanie jest takie czy wezwanie nie powinno zostać doręczone za potwierdzeniem odbioru ?

  Krystian

  15 wrz 22 o 22:08

 6. Uważam, że powinno zostać wysłane poleconym ale często wysyłają zwykłym, mnie też. Może Pan zatelefonować tam i powiedzieć, że otrzymał je Pan po terminie. Może Pan też udać, że nic nie przyszło ale nie odpuszczą i następne zapewne poleconym wyślą. Jest tam wskazany art. kk? Wie Pan o co chodzi?

  admin

  16 wrz 22 o 07:17

 7. Jest tylko numer sprawy i nic więcej nigdy nie byłem karany żadnych brudnych interesów też nie prowadzę więc nie wiem o co może chodzić

  Krystian

  16 wrz 22 o 07:56

 8. Zadzwoniłbym na Pana miejscu, ustali Panu nowy termin, nie czekałbym na kolejne wezwanie, żeby nie był potem złośliwy za to że musiał wysyłać kolejne wezwanie i np. nie przetrzymywał Pana w poczekalni znaczy na korytarzu.

  admin

  16 wrz 22 o 08:24

Skomentuj