Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Upomnienie w egzekucji administracyjnej

2 komentarze

Pytanie: Po jakim czasie od otrzymania upomnienia może zostać wszczęta egzekucja administracyjna podatków przez urząd skarbowy?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 15 § 1 Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji Postępowanie egzekucyjne może być wszczęte dopiero po upływie 7 dni od dnia doręczenia dłużnikowi tego upomnienia.

Czy dłużnik ponosi koszty upomnienia czy tylko koszty doręczenia tego upomnienia (przesyłka polecona)?

Tak, dłużnik ponosi koszty upomnienia w egzekucji administracyjnej. Wysokość kosztów upomnienia nie może przekraczać czterokrotnej wysokości kosztów związanych z doręczeniem upomnienia jako przesyłki poleconej.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

11 lutego, 2021

kategoria windykacja

Komentarze do 'Upomnienie w egzekucji administracyjnej'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy w egzekucji administracyjnej też muszą uzyskać tytuł wykonawczy w sądzie?

    Anonim

    11 Lut 21 o 17:58

  2. Nie, sami wystawiają tytuł wykonawczy np. urząd skarbowy czy ZUS.

    admin

    11 Lut 21 o 18:08

Skomentuj