Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Upomnienie w egzekucji administracyjnej

5 komentarzy

Pytanie: Po jakim czasie od otrzymania upomnienia może zostać wszczęta egzekucja administracyjna podatków przez urząd skarbowy?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 15 § 1 Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji Postępowanie egzekucyjne może być wszczęte dopiero po upływie 7 dni od dnia doręczenia dłużnikowi tego upomnienia.

Czy dłużnik ponosi koszty upomnienia czy tylko koszty doręczenia tego upomnienia (przesyłka polecona)?

Tak, dłużnik ponosi koszty upomnienia w egzekucji administracyjnej. Wysokość kosztów upomnienia nie może przekraczać czterokrotnej wysokości kosztów związanych z doręczeniem upomnienia jako przesyłki poleconej.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

Komentarze do 'Upomnienie w egzekucji administracyjnej'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy w egzekucji administracyjnej też muszą uzyskać tytuł wykonawczy w sądzie?

    Anonim

    11 lut 21 o 17:58

  2. Nie, sami wystawiają tytuł wykonawczy np. urząd skarbowy czy ZUS.

    admin

    11 lut 21 o 18:08

  3. Bankom już dawno odcieli BTE a skarbówka i zus dalej mają pole do popisu nadużyciami czyli bezprawnymi tytułami wykonawczymi wystawianymi według uznania urzędasów.

    unik

    26 sie 21 o 20:58

  4. Żaden urzędnik ot tak sobie z własnego widzimisię nie wystawi tytułu wykonawczego. Musi mieć podkładkę w postaci potwierdzeń wpłat oraz wyliczenie zaległości co od lat wyliczają programy komputerowe, kalkulacyjne. Nie ma też osobistej korzyści zawyżając zobowiązanie, w przeciwieństwie do prywatnych wierzycieli.

    usek

    23 lis 24 o 15:47

  5. Otrzymałem upomnienie z urzędu miejskiego a brak zapłaty wynikał z nieotrzymania wyliczenia (nie było mnie gdy listonosz przyniósł pismo a awizo nie zostawiono!), zatelefonowałem, miła pani powiedziała, że jeżeli od razu zapłacę, to mogę bez kosztów upomnienia i faktycznie, dotrzymała słowa, nie ściągali ode mnie kosztów.

    hammer

    29 mar 25 o 21:02

Skomentuj