Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Umowa pożyczki spisana własnoręcznie przez pożyczkobiorcę

Brak komentarzy

Proszę o odpowiedź, czy mogą się Państwo zająć windykacją w poniższej sprawie: – teren: Bielsko-Biała – pożyczka osoby prywatnej dla osoby prywatnej – kwota: 4600 PLN – dokument: umowa pożyczki spisana ręką pożyczającego (bez świadków), zawierająca imię, nazwisko, adres, nr. dow. os, podpis – inne dowody: kilkadziesiąt SMSów od pożyczającego, w których umawia się na spotkania w celu spłaty części długu, na które później nie przychodził, obiecuje przelewy – termin spłaty (21dni od zawarcia umowy) minął 8 miesięcy temu. Proszę o informację, czy i kiedy możecie podjąć się tej windykacji. Nie zwracałem się do sądu, od razu do Państwa.

I oto kolejny który zamiast spisać PESEL pożyczkobiorcy, to spisał numer dowodu osobistego który w rzeczywistości nic nie daje. Oj może być problem w postępowaniu sądowo – egzekucyjnym.\

A teraz kilka zdań o umowie pożyczki spisanej własnoręcznie przez pożyczkobiorcę. To dobry pomysł, z dwóch powodów. Po pierwsze, pożyczkobiorcy praktycznie odpada podnoszenie (nieprawdziwego) zarzutu że oto na przykład on złożył podpis in blanco czyli na pustej kartce a ktoś mu ją ukradł i nad podpisem umieścił tekst umowy pożyczki której w rzeczywistości nie było. Znam taki przypadek i nie wiem, jak to się zakończyło. Po drugie, grafolog może mieć wątpliwości co do tego, czy podpis jest faktycznie pożyczkobiorcy (czasem pożyczkobiorcy zarzucają, że podpis został podrobiony). Jeżeli natomiast jest dodatkowo dłuższy tekst (umowy pożyczki, oświadczenia), to grafolog może ze znacznie większą pewnością stwierdzi, że jest to tekst pisany przez pożyczkobiorcę.

Oczywiście dla porównania – ekspertyzy grafologicznej domniemany pożyczkobiorca musi pod okiem policjanta napisać tenże tekst.
A niepodważalnym dowodem na niepozostawienie wątpliwości w omawianej kwestii jest odcisk palca pożyczkobiorcy o czym pisałem tutaj: https://pamietnikwindykatora.pl/czy-grafolog-moze-pomylic/, wykonany w obecności pożyczkodawcy obok podpisu na umowie pożyczki.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

4 listopada, 2020

kategoria windykacja

Skomentuj