Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Umorzenie odsetek u komornika

1 komentarz

Pytanie: Chociaż nie mam oficjalnych dochodów i wszystkie komornicze zajęcia wobec mnie są bezskuteczne, to od ponad pół roku dokonuję komornikowi dobrowolnych wpłat i tylko dlatego egzekucja nie jest umorzona jako bezskuteczna. Jednak w takiej sytuacji chciałabym coś ugrać a mianowicie załatwić sobie umorzenie odsetek u tego komornika. kwota odsetek to prawie 800 złotych, dług podstawowy wynosił 4.300 złotych, spłaciłam już w sumie 2.500 złotych. Co Pan radzi, jak pograć, co napisać do komornika we wniosku o umorzenie odsetek i czy to w ogóle jest możliwe?

Odpowiedź: W sprawie umorzenia odsetek należy zwrócić się do wierzyciel aa nie do komornika gdyż ten ostatni nie ma prawa umorzyć odsetek bez zgody a dokładniej bez wniosku wierzyciela o to.

Ma Pani potencjalnie mocny argument w postaci bezskutecznych zajęć komorniczych i jeżeli wierzyciel jeszcze nie jest tego świadom, to we wniosku o umorzenie odsetek należałoby mu to uświadomić. Na Pani miejscu postawiłbym sprawę jasno we wniosku do wierzyciela mianowicie: albo on umarza odsetki w ciągu np. 14 dni albo pani zaprzestaje dokonywania dobrowolnych spłat i egzekucja zostanie umorzona. I tak też zrobić – zaprzestać dokonywania wpłat jeżeli wierzyciel bezzwłocznie odsetek nie umorzy i dopóki nie umorzy.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

28 lutego, 2021

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Umorzenie odsetek u komornika'

Subscribe to comments with RSS

  1. W takiej sytuacji przecie z po prostu nie spłaca się nic, komornik umarza bezskuteczną egzekucję i po sprawie. Wierzyciel może wszcząć ja ponownie kiedy chce ale rzadko który tak robi.

    Anonim

    1 Mar 21 o 12:19

Skomentuj