Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Umorzenie odsetek u komornika

5 komentarzy

Pytanie: Chociaż nie mam oficjalnych dochodów i wszystkie komornicze zajęcia wobec mnie są bezskuteczne, to od ponad pół roku dokonuję komornikowi dobrowolnych wpłat i tylko dlatego egzekucja nie jest umorzona jako bezskuteczna. Jednak w takiej sytuacji chciałabym coś ugrać a mianowicie załatwić sobie umorzenie odsetek u tego komornika. kwota odsetek to prawie 800 złotych, dług podstawowy wynosił 4.300 złotych, spłaciłam już w sumie 2.500 złotych. Co Pan radzi, jak pograć, co napisać do komornika we wniosku o umorzenie odsetek i czy to w ogóle jest możliwe?

Przeczytaj też: Czy wierzyciel może umorzyć dług?

Odpowiedź: W sprawie umorzenia odsetek należy zwrócić się do wierzyciela a nie do komornika gdyż ten ostatni nie ma prawa umorzyć odsetek bez zgody a dokładniej bez wniosku wierzyciela o to.

Przeczytaj też: Naliczanie odsetek przez komornika

Ma Pani potencjalnie mocny argument w postaci bezskutecznych zajęć komorniczych i jeżeli wierzyciel jeszcze nie jest tego świadom, to we wniosku o umorzenie odsetek należałoby mu to uświadomić. Na Pani miejscu postawiłbym sprawę jasno we wniosku do wierzyciela mianowicie: albo on umarza odsetki w ciągu np. 14 dni albo pani zaprzestaje dokonywania dobrowolnych spłat i egzekucja zostanie umorzona. I tak też zrobić – zaprzestać dokonywania wpłat jeżeli wierzyciel bezzwłocznie odsetek nie umorzy i dopóki nie umorzy.

Przeczytaj też: “Umorzenie długu przez komornika”

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

28 lutego, 2021

kategoria windykacja

tag ,

Komentarze do 'Umorzenie odsetek u komornika'

Subscribe to comments with RSS

  1. W takiej sytuacji przecie z po prostu nie spłaca się nic, komornik umarza bezskuteczną egzekucję i po sprawie. Wierzyciel może wszcząć ja ponownie kiedy chce ale rzadko który tak robi.

    Anonim

    1 mar 21 o 12:19

  2. Ponowne wszczynanie egzekucji jeżeli nie ma się informacji o pojawieniu się konkretnego składnika majątku dłużnika jak z tytułu spadku na przykład, najczęściej nie ma sensu bo to znowu koszty zaliczek dla komornika i znowu bezskuteczna egzekucja.

    Jagi

    15 maj 21 o 10:14

  3. Ja unikam kierowania sprawy do komornika, do sądu też. Wykorzystuję to, że niektórzy dłużnicy boją się komornika i przyjmuję spłaty ratalne, odsetki umarzam jak dłużnik o to prosi i spłaca kapitał. Lepsze to niż bezskuteczna egzekucja po której dłużnik już wcale nie będzie spłacał.

    Korwin

    7 cze 21 o 16:29

  4. Tak to przeważnie właśnie jest, że w czasie egzekucji z której nic nie wynika, dłużnik hardzieje i po jej umorzeniu, co jest bardzo częste już nie chce się dogadywać z wierzycielem i oczywiście nie ma zamiaru nic dobrowolnie zapłacić.

    Krystek

    20 paź 21 o 20:14

  5. Jeżeli wierzyciel umorzy dłużnikowi odsetki w prowadzonej przez komornika egzekucji, to będzie musiał zapłacić komornikowi 5% od tych odsetek. Po prostu tak jest w przypadku umorzenia egzekucji na wniosek wierzyciela.

    maszynista

    17 mar 22 o 08:38

Skomentuj