Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Ugoda ze SKOK

4 komentarze

Pytanie: Już kilka razy korzystałam z Państwa porad i bardzo mi one pomogły, tym razem moje pytanie dotyczy sprawy na którą mam wezwanie w tym tygodniu. Chodzi o zawarcie ugody w sprawie spłaty kredytu ze SKOK. Na sprawę zamierzam zabrać oświadczenie z zakładu pracy o dochodach i zatrudnieniu, dokumenty świadczące o chorobie męża (przez co powstały zaległości) oraz kopie pism jakie wysyłałam do SKOK i Kancelarii Prawnej działającej w imieniu SKOK z prośbą o podpisanie ugody.Co jeszcze według Państwa mogłabym przedstawić w sądzie? I jeszcze jedno pytanie, nie bardzo wiem jak ma taka ugoda wyglądać czy to ja mam zaproponować jakieś rozwiązanie, czy zostanie ono zaproponowane przez SKOK?

Przeczytaj też: Windykacja SKOK Stefczyka

Odpowiedź: Dokumenty które Pani wymieniła powinny wystarczyć, jeśli powód będzie miał dobrą wolę. To Pani powinna zaproponować ugodę, przedstawiając sądowi oraz powodowi (SKOK) wspomniane dokumenty. I może Pani dać powodowi do zrozumienia, że w przypadku nieuwzględnienia Pani wniosku o zawarcie ugody i wydania wyroku nakazującego spłatę całości kredytu od razu, zapewne wniesie Pani apelację wobec czego uzyskanie przez SKOK tytułu wykonawczego nie nastąpi prędko. Może Pani dodać, że ewentualne postępowanie egzekucyjne tez potrwa, bo jakie ma Pani dochody to już wiadomo a w mieszkaniu brak wartościowych ruchomości.

Przeczytaj też: Czy nakaz zapłaty można rozłożyć na raty?

Sąd sam z siebie na początku rozprawy też raczej zapyta czy strony widzą możliwość zawarcia ugody i wtedy Pani wystąpi z propozycją, sądy a dokładniej sędziowie lubią takie propozycje ugody gdyż zawarcie ugody zaoszczędza im pracy. Jeżeli nawet SKOK nie przyjmie Pani ugody to sąd może Panią pozytywnie zapamiętać co może przydać się jeżeli zgłosi Pani sądowi wniosek o rozłożenie spłaty na raty i do takiego wniosku sąd może (ale nie musi) przychylić się.

Przeczytaj też: Propozycja ugody z bankiem

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

25 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag ,

Komentarze do 'Ugoda ze SKOK'

Subscribe to comments with RSS

 1. To skoki jeszcze istnieją?

  Anonim

  14 lut 21 o 20:29

 2. Działają. I w SKOK podobno łatwiej o kredyt niż w banku.

  admin

  14 lut 21 o 20:36

 3. Witam mam pytanie co trzeba napisać do SKOKu żeby zadłużenie rozłożyli na raty i nie trzeba by była spłać w terminie ustalonym przez sąd

  Kamil

  3 gru 21 o 10:38

 4. Witam, jeżeli wyrok jest prawomocny, to SKOK nie musi przychylić się do prośby. Można spróbować przekonać SKOK, że egzekucja komornicza będzie toczyć się dłużej niż spłacanie w ratach albo że w ogóle będzie bezskuteczna.

  admin

  3 gru 21 o 10:59

Skomentuj