Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

To nie etyka prawnika

2 komentarze

W tym wpisie będę publikował nieetyczne zachowania (w tym naciąganie) i niekompetencję prawników (w szczególności radców prawnych, adwokatów ale nie tylko) wyłowione z informacji od osób trzecich zasięgających ode mnie porady jak i z własnych doświadczeń z prawnikami, gdy sobie przypomnę coś. Piszcie i Wy w komentarzach (ja też w komentarzach). Tylko bez nazwisk, bez nazw kancelarii.

Po co? Po to, żebyście wiedzieli, że na tych typów trzeba uważać bodaj bardziej niż na innych, żebyście wiedzieli, czego można się po nich spodziewać. “Zawód zaufania społecznego” – nie bierzcie sobie tego do serca, to dobra rada.

28 stycznia, 2021

kategoria prawnicy

Komentarze do 'To nie etyka prawnika'

Subscribe to comments with RSS

  1. Na początek przekaz z wczorajszego dnia. Czytelnik do mnie z informacją, że komornik zajął u dłużnika przedmiot należący do osoby trzeciej. Ja mu na to, że należy wystosować do wierzyciela wezwanie do zwolnienia spod egzekucji pod rygorem wniesienia powództwa przeciwegzekucyjnego. Klient na to, że pani mecenas chce powództwo wystosować bez wezwania do zwolnienia. Więc mu odpisałem, że pani mecenas usilnie chce zarobić na powództwie a tymczasem w większości przypadków samo wezwanie do zwolnienia wystarcza – wierzyciel zwalnia rzecz osoby trzeciej (ja też wielokrotnie zwalniałem w reakcji na wezwanie) i jest po sprawie bez konieczności wnoszenia pozwu… Poza tym takie powództwo bez wezwania naraża powoda na zapłatę bezzwrotną kosztów nie tylko powództwa ale i pozwanego jeżeli pozwany w odpowiedzi na pozew powództwo uzna.

    admin

    28 Sty 21 o 07:53

  2. Uzupełnienie do powyższego: Czytelnik ten zapłacił prawniczce 220 złotych za napisanie wezwania do zwolnienia spod egzekucji… Dziecinnie proste krótkie pismo którego wzór jest u mnie za darmo: https://pamietnikwindykatora.pl/wezwanie-wierzyciela-do-zwolnienia-z-egzekucji-ruchomosci-osoby-trzeciej/

    admin

    30 Sty 21 o 06:35

Skomentuj