Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Termin zapłaty po licytacji nieruchomości

Jeden komentarz

Pytanie: Przeglądałem obwieszczenia licytacji nieruchomości w serwisie licytacje.komornik.pl i upatrzyłem sobie działkę za ponad 100 tysięcy złotych. Problem w tym, że aktualnie nie dysponuję taką gotówką, kredytu nie chce brać, siostra może mi pożyczyć ale nie od razu. Jaki jest termin zapłaty za nieruchomość po licytacji?

Przeczytaj też: Niestawienie się na licytacji a przepadek rękojmi

Odpowiedź: Zgodnie z art. 967 Kodeksu postępowania cywilnego, termin uiszczenia ceny nabycia wynosi dwa tygodnie od otrzymania pisemnego wezwania do komornika. Komornik jednak wysyła wezwanie do nabywcy dopiero po uprawomocnieniu się przybicia czyli po siedmiu dniach od zakończenia licytacji. Może Pan jednak zwrócić się do komornika z wnioskiem o wyznaczenie dłuższego terminu ale nieprzekraczającego miesiąca. Komornik może uczynić zadość wnioskowi wyznaczając termin dłuższy niż dwa tygodnie ale nie musi.

Przeczytaj też: Termin zapłaty przelewem bankowym

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

18 grudnia, 2020

1 komentarz do 'Termin zapłaty po licytacji nieruchomości'

Subscribe to comments with RSS

  1. Komornik we własnym interesie prawdopodobnie przychyli się do wniosku. Nie łatwo sprzedać nieruchomość na licytacji i nie co dzień mają licytacje nieruchomości o czym komornicy wiedzą.

    Patryk

    18 kw. 21 o 07:31

Skomentuj