Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Spłacony dług a nakaz zapłaty

3 komentarze

Pytanie: Prowadzę salon kosmetyczny, wcześniej prowadziłam w innym miejscu wynajmując lokal. Opłacałam na bieżąco i czynsz i media tak że zmieniając miejsce nie miałam żadnych zaległości w tym zakresie. Jednak wczoraj z sądu otrzymałam nakaz w którym wierzycielem jest ten wynajmujący, nakaz jest na kwotę trzech miesięcznych czynszów, dołączone są faktury zapłacone przez mnie.

Przeczytaj też: Faktura bez podpisu odbiorcy a nakaz zapłaty

Jak to w ogóle możliwe, że sąd wydał nakaz zapłaty w takiej sytuacji gdy dług jest spłacony i to nawet trudno nazwać było długiem, bo spłaciłam wszystko w terminach z faktur? Co mam zrobić? Tamten wynajmujący nie odbiera telefonu, nie odpowiedział na sms nie otrzymałam nawet wezwania do zapłaty od niego.

Przeczytaj też: Nakaz zapłaty bez wezwania do zapłaty

Odpowiedź: A skąd sąd, rozpatrując pozew może wiedzieć, ze załączone faktury są zapłacone? Oczywiście nie może tego wiedzieć i dlatego wydał nakaz zapłaty.

Przeczytaj też: Sprzeciw od nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym – wzór

Proszę wnieść sprzeciw od tego nakazu zapłaty (ma Pani na to 14 dni od dnia doręczenia Pani nakazu zapłaty) i w sprzeciwie podnieść zarzut nieistnienia roszczenia ponieważ zostało spłacone o wiele wcześniej zanim zanim pozwany wniósł pozew. Do sprzeciwu proszę dołączyć jako dowód potwierdzenia spłat tych faktur. Na tej podstawie sąd powinien ostatecznie oddalić powództwo.

Przeczytaj też: Odpowiedź na wezwanie do zapłaty

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

5 maja, 2023

Komentarze do 'Spłacony dług a nakaz zapłaty'

Subscribe to comments with RSS

 1. Zastanawiam się, czy coś takiego nie jest ze strony tego wynajmującego oszustwem sądowym. Próba wyłudzenia tytułu wykonawczego a następnie finalnie pieniędzy, liczy ani chybi na to, że pozwana na przykład przegapi nakaz zapłaty albo spóźni się z wniesieniem sprzeciwu.

  kontem

  5 maj 23 o 17:31

 2. Nie, to nie jest oszustwo, może się wytłumaczyć, że się pomylił.

  admin

  5 maj 23 o 21:30

 3. Brak sprzeciwu w terminie 14 dni i coś takiego stanie się niepodważalnie prawomocne oczywiście pod warunkiem prawidłowego doręczenia przesyłki z pozwem i nakazem zapłaty.

  Durek

  6 maj 23 o 14:27

Skomentuj