Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Rodzaje ubezpieczeń samochodowych

2 komentarze

Na rynku istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń, ale w przypadku samochodów najpopularniejszych jest zaledwie kilka. Tylko jedno z nich jest zaś obowiązkowe dla posiadaczy samochodów – jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pojazdu. Zobaczmy więc czym charakteryzuje się to oraz inne rodzaje ubezpieczeń samochodowych których najlepsze według nas oferty są tutaj.

Ubezpieczenie OC – jest to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy pojazd poruszający się po krajowych drogach. Za brak ubezpieczenia grozi nie tylko mandat karny, ale również w przypadku spowodowania wypadku samochodowego – konieczność spłaty wszystkich związanych z tym kosztów, a czasem nawet konieczność wypłacania renty przez dziesiątki lat osobom poszkodowanym. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej ma za zadanie pokrycie tych kosztów w przypadku nieszczęśliwego wydarzenia. Koszt to najczęściej kilkaset złotych i uzależniony jest od bardzo wielu czynników – począwszy od wieku i pojemności auta, a na wieku kierowcy i miejscowości zarejestrowania pojazdu skończywszy. W niektórych wypadkach będziemy musieli liczyć się ze zwyżkami, innym razem niektóre warunki doprowadzą nas do posiadania zniżek obniżających koszt składki ubezpieczeniowej.

Przeczytaj też: Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie AC – jest ubezpieczeniem od uszkodzeń i kradzieży. W przypadku uszkodzeń chodzi o te, które spowodowaliśmy samodzielnie. Ubezpieczenie AC jest również tym, które jest dostępne w bardzo szerokiej ilości wariantów – często samodzielnie ustalamy szczegółowe warunki podczas zakupu polisy.

Assistance – jest to dodatkowe ubezpieczenie, które obejmuje na przykład naprawę pojazdu na miejscu uszkodzenia, holowanie do serwisu czy też dowóz paliwa (jeśli nam się przypadkowo skończyło). W takich wypadkach standardowo musielibyśmy zapłacić nawet kilkaset złotych, które pokrywane są z ubezpieczenia Assistance. Często wzbogacane jest ono o dodatkowe udogodnienia – jak samochód zastępczy na czas naprawy czy też nocleg lub zapewnienie biletów powrotnych do domu.

Przeczytaj też: Czym kierować się wybierając ubezpieczenie AC samochodu?

Ubezpieczenie szyb – szybko zyskującym popularność rozwiązaniem jest ubezpieczenie szyb samochodowych, które często sprzedawane jest jako osobny produkt. Dzięki temu właściciel pojazdu nie musi martwić się wybitą szybą czy też jej uszkodzeniem, które powstało podczas użytkowania samochodu. Koszty naprawy pokrywane są w takim wypadku z ubezpieczenia, a kierowca nie traci zniżek w innych rodzajach ubezpieczeń.

NNW – jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów. Podlegają mu wszystkie osoby jadące samochodem, od momentu rozpoczęcia podróży aż do jej zakończenia. Uwzględniane są również krótkie postoje, które są związane z wykonywaną przez te osoby podróżą.

19 września, 2014

kategoria ubezpieczenia

Komentarze do 'Rodzaje ubezpieczeń samochodowych'

Subscribe to comments with RSS

  1. Wiadomo, że nawet nieużywany samochód w prywatnym garażu musi mieć OC ale kto to skontroluje, kontrola drogowa przecież nie wchodzi w grę w tym przypadku. Drogówka zapuka do domu na kontrolę?

    Dziki

    1 sie 22 o 13:52

  2. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wyszukuje w bazie właścicieli którzy nie mają ważnego OC i nakłada kary. Tysiące właścicieli tak zostało ukaranych, bez kontroli drogowej.

    admin

    1 sie 22 o 15:28

Skomentuj