Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przelew na zamknięte konto bankowe

Brak komentarzy

Pytanie: Wysłałem wierzycielowi – pożyczkodawcy na konto bankowe w ING Bank Śląski przelew całości długu, już zasądzonego prawomocnie. Przelałem w poniedziałek, we wtorek przypomniałem sobie, że jeszcze przed założeniem mi sprawy w sądzie podał mi numer nowego rachunku bankowego w mBanku ponieważ dotychczasowy rachunek bankowy zlikwidował A ja przelałem na to stare. Mamy czwartek kontaktu z wierzycielem nie mam. Co się stanie z tymi pieniędzmi przelanymi na rachunek nieistniejącego konta bankowego?

Odpowiedź: W takiej sytuacji, jeżeli konto faktycznie zostało zamknięte, to Pana bank zwróci Panu ten przelew maksymalnie do czterech dni roboczych. Dziś bądź jutro powinien Pan mieć te pieniądze z powrotem na koncie.

Jeżeli jednak załóżmy do wtorku nie otrzyma Pan zwrotu przelewu, to będzie oznaczało, że ktoś (z banku albo posiadacz konta) nie dopełnił wszystkich formalności związanych z zamknięciem konta i pieniądze będą na tym koncie i zwrotu przelewu Pan nie otrzyma. Takie przypadki ponoć czasem zdarzają się, rzadko. Należałoby wówczas skontaktować się z posiadaczem (z byłym posiadaczem) tego konta pocztą czy też mailem skoro nie ma Pan kontaktu telefonicznego i poinformować go o sytuacji załączając potwierdzenie dokonanego przelewu. Niechaj wówczas on skontaktuje się z bankiem w którym jest to jego wciąż (nie do końca) zamknięte konto, żeby mógł sobie zadysponować tymi jego pieniędzmi.

Bez obaw, pieniądze nie znikną bez śladu i nie ma też takiej możliwości, żeby zmienił się posiadacz tego rachunku bankowego.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

1 lipca, 2020

kategoria depozyty bankowe

Skomentuj