Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Private Banking

Jeden komentarz

Zazwyczaj, aby skorzystać z jakiejś usługi bankowej, trzeba spełnić kilka kryteriów. W przypadku usługi nazwanej Private Banking, kryterium jest tylko jedno i jest to wysokość kwoty, która pozostaje w naszej dyspozycji.

Prywatna bankowość to usługa bankowa, które polega na zaoferowaniu zamożnemu klientowi indywidualnej i kompleksowej usługi finansowej, czyli przystosowanej do potrzeb i możliwości konkretnej osoby. Poza usługami finansowymi są to również różnego rodzaju usługi nie związane z finansami.

Z Private Banking może skorzystać osoba, która posiada określone aktywa finansowe, najczęściej jest to  minimum równe wartości 1 miliona dolarów. Oczywiście może być to kwota dużo wyższa, ale jest to zależne od przyjętego przez konkretny bank regulaminu.

Sytuacja finansowa klienta jest analizowana i proponuje mu się konkretne, szyte na miarę, formy oszczędzania i inwestowania jego pieniędzy. Bierze się pod uwagę zarówno aktualną sytuację jak i zamierzenia co do przyszłości własnej i rodziny zamożnego klienta.

Prywatna bankowość oznacza również, że każdy taki klient otrzymuje wsparcie i pomoc osobistego, konkretnego pracownika banku, dzięki czemu w każdej chwili może dokonać zmian w swoim portfelu oszczędności i inwestycji. Oprócz zwykłych form proponowane są również inwestycje na przykład w sztukę czy wino.

Klient Private Banking może również, w ramach usługi Concierge, prosić o załatwienie różnego rodzaju spraw pozafinansowych, typu zakup biletu na samolot czy zaproszenia na ważny event. Nie jest to usługa dodatkowo płatna.

Prywatna bankowość  i oferta dodatkowych usług w jej ramach, będzie się rozwijać i poszerzać wraz ze wzrostem zamożności Polaków.

29 listopada, 2014

kategoria banki

1 komentarz do 'Private Banking'

Subscribe to comments with RSS

  1. Obecnie nawet lokaty private banking nie dorównują inflacji. Jednak mimo tego trzymam pieniądze na lokacie, bo ryzyka inwestycyjnego nie lubię. Mam wystarczająco ryzykowną pracę.

    linek

    6 gru 21 o 19:44

Skomentuj