Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Private Banking

Brak komentarzy

Zazwyczaj, aby skorzystać z jakiejś usługi bankowej, trzeba spełnić kilka kryteriów. W przypadku usługi nazwanej Private Banking, kryterium jest tylko jedno i jest to wysokość kwoty, która pozostaje w naszej dyspozycji.

Prywatna bankowość to usługa bankowa, które polega na zaoferowaniu zamożnemu klientowi indywidualnej i kompleksowej usługi finansowej, czyli przystosowanej do potrzeb i możliwości konkretnej osoby. Poza usługami finansowymi są to również różnego rodzaju usługi nie związane z finansami.

Z Private Banking może skorzystać osoba, która posiada określone aktywa finansowe, najczęściej jest to  minimum równe wartości 1 miliona dolarów. Oczywiście może być to kwota dużo wyższa, ale jest to zależne od przyjętego przez konkretny bank regulaminu.

Sytuacja finansowa klienta jest analizowana i proponuje mu się konkretne, szyte na miarę, formy oszczędzania i inwestowania jego pieniędzy. Bierze się pod uwagę zarówno aktualną sytuację jak i zamierzenia co do przyszłości własnej i rodziny zamożnego klienta.

Prywatna bankowość oznacza również, że każdy taki klient otrzymuje wsparcie i pomoc osobistego, konkretnego pracownika banku, dzięki czemu w każdej chwili może dokonać zmian w swoim portfelu oszczędności i inwestycji. Oprócz zwykłych form proponowane są również inwestycje na przykład w sztukę czy wino.

Klient Private Banking może również, w ramach usługi Concierge, prosić o załatwienie różnego rodzaju spraw pozafinansowych, typu zakup biletu na samolot czy zaproszenia na ważny event. Nie jest to usługa dodatkowo płatna.

Prywatna bankowość  i oferta dodatkowych usług w jej ramach, będzie się rozwijać i poszerzać wraz ze wzrostem zamożności Polaków.

29 listopada, 2014

kategoria banki

Skomentuj