Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Pozew przeciwko małoletniemu

5 komentarzy

Pytanie: Znajomy ma komornika za alimenty i ten komornik zajął u tego mojego znajomego rzecz która należy do mnie. Znajomy poinformował mnie o tym, wezwałem te dzieci jego do zwolnienia tej mojej rzeczy (jest to mini atlas do ćwiczeń). Sprzęt nie został zwolniony więc wysłałem do sądu pozew przeciwko tym dzieciom jego. Nie dość że już odbyła się pierwsza licytacja (na którą nikt nie przyszedł) to sąd to tej pory nie rozpoznał pozwu a tylko w piątek wezwał mnie do cytuję: uzupełnienia braków formalnych pozwu poprzez wskazanie danych i adresu zamieszkania przedstawiciela ustawowego małoletnich pozwanych?

Co mam zrobić, kogo wskazać? I skąd sąd ma pewność, że pozwani są małoletni, przecież alimenty bywa że otrzymują także już dorosłe, studiujące dzieci. W pozwie wskazałem dane reprezentującej je w postępowaniu egzekucyjnym radczyni prawnej, jak widać, sądowi to nie wystarcza.

Przeczytaj też: Komornik a konto bankowe przedstawiciela ustawowego

Odpowiedź: W przypadku gdy pozwanymi są małoletni, w pozwie trzeba wskazać dane i miejsce zamieszkania ich przedstawiciela ustawowego. Zwykle jest to rodzic, w tym wypadku zapewne matka (proszę zapytać znajomego – dłużnika alimentacyjnego).

Przeczytaj też: Egzekucja zachowku od małoletniego

Jeżeli nie podał Pan w pozwie numerów PESEL pozwanych dzieci, to sąd mógł ustalić je z urzędu: https://pamietnikwindykatora.pl/ustalenie-pesel-pozwanego-przez-sad/ i spostrzegł, że pozwani są małoletni i dlatego wezwał Pana jako powoda do podania danych i adresu ich przedstawiciela ustawowego

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

4 maja, 2021

kategoria windykacja

tag ,

Komentarze do 'Pozew przeciwko małoletniemu'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dziwne w ogóle to że sąd nie odrzucił pozwu skierowanego przeciwko dzieciom gdy alimenty inkasuje matka a nie dzieci przecież.

  Anonim

  5 maj 21 o 09:24

 2. Alimenty są przyznawane dla dzieci a nie dla matki która jedynie dysponuje nimi.

  admin

  5 maj 21 o 09:29

 3. Czy reprezentowanie przez radcę prawnego w egzekucji alimentów jest obowiązkowe?

  Magda

  6 maj 21 o 06:13

 4. Nie i moim zdaniem – zbędne.

  admin

  6 maj 21 o 08:48

 5. W żadnego rodzaju egzekucji nie polecam prawnika, egzekucja toczy się po prostu sama zgodnie z wnioskiem a we wniosku pisać że się wnosi o egzekucję ze wszystkich dostępnych składników majątku dłużnika.

  kulturka

  13 sie 21 o 11:21

Skomentuj