Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Potwierdzenie spłaty pożyczki

4 komentarze

Pytanie: Byłam zmuszona wziąć pożyczkę w pozabankowej firmie pożyczkowej już w trakcie formalności i otrzymania pożyczki miałam mieszane odczucia. Złe wrażenie zrobił na mnie obsługujący mnie człowiek a na zapleczu widziałam dwóch łysych, potężnie zbudowanych mężczyzn. Później dowiedziałam się że ta firma ma złą sławę u nas w mieście, że brutalnie ściągają pożyczki, że mają układy z policją. Pieniądze na spłaty rat mam ale boję się iść tam i spłacać w gotówce. Boję się, że pieniądze wezmą a pokwitowania nie dadzą albo coś w tym stylu. Co powinnam zrobić, jak zabezpieczyć się żeby mieć potwierdzenie spłaty?

Przeczytaj też: Brak pokwitowania zapłaty

Odpowiedź: Jedna z opcji, zdecydowanie najbezpieczniejsza, to spłata pożyczki na konto bankowe firmy pożyczkowej. Proszę sprawdzić w umowie, czy jest podane. Jeżeli nie jest podane, to można wysyłać pieniądze przekazem pocztowym, gotówkę będzie im doręczał listonosz. Gdyby chcieli podać numer konta telefonicznie, to odradzałbym ponieważ mogą celowo podać konto innej firmy albo innej osoby która jest w rzeczywistości z nimi powiązana ale później mogą twierdzić, że to Pani pomyliła się i będzie pani musiała płacić jeszcze raz a z odzyskaniem pieniędzy wpłaconych omyłkowo może być problem. W ostateczności, może też Pani dokonywać spłat w obecności świadka a jeszcze lepiej w obecności co najmniej dwóch świadków.

Przeczytaj też: Termin zapłaty przelewem bankowym

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

29 stycznia, 2021

kategoria kredyty

Komentarze do 'Potwierdzenie spłaty pożyczki'

Subscribe to comments with RSS

 1. Świadek to groźna “instytucja” a zwłaszcza dwóch świadków i więcej. Gdy pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania zgodnie zeznają, że pożyczkobiorca pożyczkę spłacił na ich oczach, to w zasadzie sąd nie ma wyjścia jak dać im wiarę! Druga strona w tym momencie jest bez szans, nie ma sensu zorganizowanie świadków którzy twierdziliby, że nie widzieli żeby poożyczkobiorca pożyczkę spłacił, bo to bez sensu!

  Kaja

  15 kw. 21 o 14:44

 2. W umowie pożyczki będzie zapisane, że zostanie dokonana wyłącznie na rachunek bankowy o numerze wskazanym w umowie pożyczki. Czy taki zapis wyklucza ewentualne twierdzenie pożyczkodawcy jakoby spłacił pożyczkę w żywej gotówce do rąk pożyczkobiorcy?

  Michał

  6 lip 21 o 11:06

 3. Niestety ale nie wyklucza taki zapis uznania spłatę w żywej gotówce do rąk za efektywną.

  admin

  6 lip 21 o 15:44

 4. Powinni wprowadzić przepis zgodnie z którym spłata w gotówce może być uznana tylko po okazaniu nagrania wręczenia pożyczkodawcy pieniędzy. nagranie telefonem komórkowym wystarczy.

  Piotrek

  19 sie 21 o 10:31

Skomentuj