Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Ponowne zajęcie ruchomości

2 komentarze

Pytanie: Komornik zajął mi w mieszkaniu kilka rzeczy. Niedawno do tego komornika wpłynął wniosek egzekucyjny od drugiego wierzyciela i jak sądzę ten drugi wierzyciel przyłączy się do egzekucji z tych zajętych już ruchomości. Pytanie moje czy komornik wtedy ponownie przyjdzie do mnie jeszcze raz zająć te rzeczy z wniosku tego drugiego wierzyciela?

Przeczytaj też: Przyłączenie się do postępowania egzekucyjnego

Odpowiedź: Nie, nie przyjdzie a przynajmniej nie w celu ponownego zajęcia tych samych ruchomości. Zajmie te nieruchomości ponownie ale tylko poprzez zaznaczenie w protokole zajęcia sporządzonego podczas pierwszego zajęcia. Chyba że ten drugi wierzyciel egzekwujący zażąda, aby komornik dokonał sprawdzenia ruchomości zajętych na jego rzecz na podstawie protokołu z pierwszego zajęcia; w takim przypadku komornik owszem, pofatyguje się do Pana ponownie. Ja jeszcze nie spotkałem się z tym aby wierzyciel w takiej sytuacji zażądał sprawdzenia zajętych ruchomości, sam też nigdy tego nie żądałem przyłączywszy się do egzekucji.

Przeczytaj też: Zajęcie ruchomości zza biurka

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

19 października, 2022

Komentarze do 'Ponowne zajęcie ruchomości'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jeśli nawet uda się coś sprzedać z domowych gratów dłużnika, to za symboliczne kwoty a tu jeszcze to do podziału. Zajęcie ruchomości w mieszkaniu to łabędzi śpiew komorników w danej sprawie.

    Gregor

    19 paź 22 o 15:40

  2. To prawda, na licytacje domowych rzeczy przeważnie nikt nie przychodzi. Kto jest zainteresowany używaną pralką, lodówką…

    Anonim

    19 paź 22 o 18:19

Skomentuj