Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Ponowna licytacja nieruchomości

3 komentarze

Pytanie: Odbyła się licytacja nieruchomości – domu, żaden licytant nie przyszedł. Kiedy może odbyć się ponowna licytacja, podobno dopiero po sześciu miesiącach?

Przeczytaj też: Ile razy komornik może licytować nieruchomość?

Odpowiedź: Jeżeli to była pierwsza licytacja, to komornik na wniosek wierzyciela wyznacza drugą licytację. zaznaczam: niezbędny jest do tego wniosek wierzyciela; jeżeli nie złoży wniosku o wyznaczenie drugiej licytacji, egzekucja z nieruchomości zostanie umorzona. I w takim wypadku ponowne wszczęcie egzekucji z tej nieruchomości może nastąpić dopiero po sześciu miesiącach. Należy zatem rozróżnić ponowną licytacje od ponownej egzekucji z nieruchomości.

Przeczytaj też: Ponowna egzekucja z nieruchomości

Na drugiej licytacji cena wywoławcza nieruchomości wynosi 2/3 wartości sumy oszacowania (a na pierwszej licytacji 3/4 sumy oszacowania).

A czy pierwsza licytacja też wyznaczana jest na wniosek wierzyciela?

Jeżeli jest to nieruchomość w której dłużnik zamieszkuje to tak, pierwsza licytacja też wyznaczana jest pod warunkiem, że wierzyciel złoży wniosek o wyznaczenie licytacji: Licytacja nieruchomości na wniosek wierzyciela

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

17 listopada, 2022

Komentarze do 'Ponowna licytacja nieruchomości'

Subscribe to comments with RSS

 1. Niech sobie ten wierzyciel przejmie ten dom na własność po drugiej bezskutecznej licytacji, bo prawdopodobnie druga też bezskuteczna będzie.

  tomek

  17 lis 22 o 20:41

 2. Przejęcie nieruchomości przez wierzyciela ma sens jeżeli jego należność jest stosunkowo wysoka i oczywiście gdy ma na to pieniądze a nie każdy a chyba raczej mało kto je ma.

  admin

  17 lis 22 o 20:49

 3. I jeżeli cena nie jest wygórowana co nie jest wykluczone mimo że 2/3 wartości szacunkowej. Niektóre nieruchomości są znacznie przeszacowane przez biegłego.

  Mus

  18 lis 22 o 07:56

Skomentuj