Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Po jakim czasie komornik zajmuje konto bankowe?

5 komentarzy

Pytanie: Po jakim czasie komornik wchodzi na konto bankowe? Chodzi mi o dwie sytuacje, jedna to po jakim czasie od wszczęcia egzekucji a druga to po jakim czasie kiedy w trakcie egzekucji gdy konto jest już zajęte dłużnik założy w innym banku konto?

Przeczytaj też: Po jakim czasie komornik zajmuje wynagrodzenie?

Odpowiedź: Komornik zajmuje konto najczęściej po otrzymaniu informacji z systemu OGNIVO. Zapytanie o konto do tegoż systemu wysyła (drogą elektroniczną i odpowiedź otrzymuje też drogą elektroniczną) na początku postępowania egzekucyjnego ale dopiero po wpłaceniu mu na ten cel zaliczki przez wierzyciela. Chyba, że wierzyciel we wniosku egzekucyjnym wskaże rachunek bankowy dłużnika to może ten i ów komornik zajmie je zanim otrzyma od dłużnika zaliczkę na korespondencję.

Przeczytaj też: Skąd komornik wie gdzie mam konto?

Jak chodzi natomiast o to, jak szybko komornik dowie się o nowym koncie i je zajmie, to często dopiero po kilku miesiącach: Jak często komornik sprawdza konta bankowe w OGNIVO?. Korzystne konta osobiste są tutaj a firmowe tutaj; można założyć online – nie wychodząc z domu.

Przeczytaj też: Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

25 grudnia, 2022

Komentarze do 'Po jakim czasie komornik zajmuje konto bankowe?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Czy otworzenie nowego konta i przyjmowania na nie wpłat nie podchodzi pod utrudnianie egzekucji?

  Roman

  25 gru 22 o 08:44

 2. Według mnie – nie podchodzi i nie znalazłem orzeczenia sądowego które stwierdzałoby, że jest to utrudnianie egzekucji. Gdyby chodziło o wykorzystywanie przez dłużnika konta bankowego osoby trzeciej to już prędzej ale własnego – nie.

  admin

  25 gru 22 o 09:09

 3. Jak ktoś założył konto i wydał pieniądze które tam wpłynęły, to uszczuplił majątek, a wiec zadziałał na szkodę wierzyciela, to karalne. Pytanie czy komornicy jeśli już o tym wiedza to informują wierzyciela.

  Jan

  26 gru 22 o 08:53

 4. To nie jest tak, że dłużnik nie ma prawa wydawać pieniędzy tylko czekać aż zajmie je komornik. Pytanie jeszcze – na co je wydał. Na lekarstwa, na środki niezbędne do dalszego prowadzenia firmy czy może podarował te pieniądze kochance. Ja nie znam orzecznictwa skazującego za to o czym Pan pisze, jeśli Pan zna, to proszę o przytoczenie.

  admin

  26 gru 22 o 13:34

 5. A komornik nie dowie się o tym że dłużnik wydał pieniądze z konta, chyba że zażąda od banku historii operacji.

  admin

  26 gru 22 o 13:52

Skomentuj