Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Po jakim czasie druga licytacja komornicza?

6 komentarzy

Pytanie: Po jakim czasie od pierwszej nieskutecznej licytacji komorniczej odbywa się druga licytacja?

Odpowiedź: Jak chodzi o licytację ruchomości, to zgodnie z art. 875 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, wierzyciel może w ciągu dwóch tygodni od otrzymania zawiadomienia komornika żądać wyznaczenia drugiej licytacji. A to jak szybko wówczas komornik wyznaczy druga licytację, zależy od niego.

Przeczytaj też: Ile czasu od zajęcia do licytacji ruchomości?

W przypadku egzekucji z nieruchomości, to nie znajduję w Kodeksie postępowania cywilnego analogicznego terminu ale o ile pamiętam jako wierzyciel z postępowań egzekucyjnych do nieruchomości, to ten termin do złożenia wniosku o wyznaczenie drugiej licytacji wynosi tydzień. Ponadto, zgodnie z art. 955 § 1 Kpc, na co najmniej dwa tygodnie przed terminem licytacji komornik musi ogłosić ją a zatem po wpłynięciu do komornika wniosku o wyznaczenie drugiej licytacji pozostaje co najmniej dwa tygodnie do jej terminu.

Przeczytaj też: Ile razy komornik może licytować nieruchomość?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

Komentarze do 'Po jakim czasie druga licytacja komornicza?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Co do nieruchomości to jeszcze licytacji nie będzie jeżeli wierzyciel nie opłaci jej ogłoszenia w prasie i to też są spore koszty rzędu nawet 1000 złotych.

  Mariusz

  27 cze 21 o 11:30

 2. Obecnie już nie ma wymogu w postaci ogłoszenia licytacji nieruchomości w prasie. Można ale nie trzeba.

  admin

  27 cze 21 o 15:03

 3. Czy po drugiej bezskutecznej licytacji samochodu wierzyciel może od razu zażądać wyznaczenia trzeciej licytacji?

  Ala

  7 paź 21 o 09:42

 4. Nie, po drugiej bezskutecznej licytacji następuje umorzenie egzekucji z ruchomości ale od razu po umorzeniu wierzyciel może złożyć skutecznie wniosek o ponowną egzekucję.

  admin

  7 paź 21 o 10:17

 5. Jeszcze nie spotkałem się z przejęciem przez wierzyciela po drugiej licytacji nieruchomości jak i ruchomości nawet samochodu również nie. Wierzyciel nie głupi, jeżeli nikt nie kupił na licytacji znaczy cena nieatrakcyjna.

  gabro

  8 mar 22 o 13:50

 6. Najczęściej jest tak, że jeśli nie przejmie to długu nie odzyska wiec przejęcie nawet z jakąś stratą niekoniecznie jest głupim pomysłem. Przejętą rzecz, jeżeli mu się nie przyda, może odsprzedać przecież za jeszcze niższą cenę.

  admin

  8 mar 22 o 13:56

Skomentuj