Po jakim czasie druga licytacja komornicza?
Pytanie: Po jakim czasie od pierwszej nieskutecznej licytacji komorniczej odbywa się druga licytacja?
Odpowiedź: Jak chodzi o licytację ruchomości, to zgodnie z art. 875 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, wierzyciel może w ciągu dwóch tygodni od otrzymania zawiadomienia komornika żądać wyznaczenia drugiej licytacji. A to jak szybko wówczas komornik wyznaczy druga licytację, zależy od niego.
Przeczytaj też: Ile czasu od zajęcia do licytacji ruchomości?
W przypadku egzekucji z nieruchomości, to nie znajduję w Kodeksie postępowania cywilnego analogicznego terminu ale o ile pamiętam jako wierzyciel z postępowań egzekucyjnych do nieruchomości, to ten termin do złożenia wniosku o wyznaczenie drugiej licytacji wynosi tydzień. Ponadto, zgodnie z art. 955 § 1 Kpc, na co najmniej dwa tygodnie przed terminem licytacji komornik musi ogłosić ją a zatem po wpłynięciu do komornika wniosku o wyznaczenie drugiej licytacji pozostaje co najmniej dwa tygodnie do jej terminu.
Przeczytaj też: Ile razy komornik może licytować nieruchomość?
Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl
Co do nieruchomości to jeszcze licytacji nie będzie jeżeli wierzyciel nie opłaci jej ogłoszenia w prasie i to też są spore koszty rzędu nawet 1000 złotych.
Mariusz
27 cze 21 o 11:30
Obecnie już nie ma wymogu w postaci ogłoszenia licytacji nieruchomości w prasie. Można ale nie trzeba.
admin
27 cze 21 o 15:03
Czy po drugiej bezskutecznej licytacji samochodu wierzyciel może od razu zażądać wyznaczenia trzeciej licytacji?
Ala
7 paź 21 o 09:42
Nie, po drugiej bezskutecznej licytacji następuje umorzenie egzekucji z ruchomości ale od razu po umorzeniu wierzyciel może złożyć skutecznie wniosek o ponowną egzekucję.
admin
7 paź 21 o 10:17
Jeszcze nie spotkałem się z przejęciem przez wierzyciela po drugiej licytacji nieruchomości jak i ruchomości nawet samochodu również nie. Wierzyciel nie głupi, jeżeli nikt nie kupił na licytacji znaczy cena nieatrakcyjna.
gabro
8 mar 22 o 13:50
Najczęściej jest tak, że jeśli nie przejmie to długu nie odzyska wiec przejęcie nawet z jakąś stratą niekoniecznie jest głupim pomysłem. Przejętą rzecz, jeżeli mu się nie przyda, może odsprzedać przecież za jeszcze niższą cenę.
admin
8 mar 22 o 13:56