Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Po jakim czasie druga licytacja komornicza?

4 komentarze

Pytanie: Po jakim czasie od pierwszej nieskutecznej licytacji komorniczej odbywa się druga licytacja?

Odpowiedź: Jak chodzi o licytację ruchomości, to zgodnie z art. 875 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, wierzyciel może w ciągu dwóch tygodni od otrzymania zawiadomienia komornika żądać wyznaczenia drugiej licytacji. A to jak szybko wówczas komornik wyznaczy druga licytację, zależy od niego.

W przypadku egzekucji z nieruchomości, to nie znajduję w Kodeksie postępowania cywilnego analogicznego terminu ale o ile pamiętam jako wierzyciel z postępowań egzekucyjnych do nieruchomości, to ten termin do złożenia wniosku o wyznaczenie drugiej licytacji wynosi tydzień. Ponadto, zgodnie z art. 955 § 1 Kpc, na co najmniej dwa tygodnie przed terminem licytacji komornik musi ogłosić ją a zatem po wpłynięciu do komornika wniosku o wyznaczenie drugiej licytacji pozostaje co najmniej dwa tygodnie do jej terminu.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

Komentarze do 'Po jakim czasie druga licytacja komornicza?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Co do nieruchomości to jeszcze licytacji nie będzie jeżeli wierzyciel nie opłaci jej ogłoszenia w prasie i to też są spore koszty rzędu nawet 1000 złotych.

  Mariusz

  27 Cze 21 o 11:30

 2. Obecnie już nie ma wymogu w postaci ogłoszenia licytacji nieruchomości w prasie. Można ale nie trzeba.

  admin

  27 Cze 21 o 15:03

 3. Czy po drugiej bezskutecznej licytacji samochodu wierzyciel może od razu zażądać wyznaczenia trzeciej licytacji?

  Ala

  7 Paź 21 o 09:42

 4. Nie, po drugiej bezskutecznej licytacji następuje umorzenie egzekucji z ruchomości ale od razu po umorzeniu wierzyciel może złożyć skutecznie wniosek o ponowną egzekucję.

  admin

  7 Paź 21 o 10:17

Skomentuj