Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Plan spłaty wierzycieli a syndyk

11 komentarzy

Pytanie: Czy jeśli syndyk prześle do sądu plan spłaty to czy syndyk nadal będzie miał dostęp do konta i będzie mógł zajmować pieniądze? Planuję otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej. Do kiedy syndyk może zajmować pieniądze?

Przeczytaj też: Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Odpowiedź: Prawomocny plan spłaty wierzycieli oznacza zakończenie działań syndyka – zakończenie właściwego postępowania upadłościowego. Wtedy upadły spłaca dobrowolnie swoje zobowiązania a sąd upadłościowy oraz wierzyciele nadzorują ten proces. Odpowiadając na pytanie wprost: po zatwierdzeniu planu spłaty wierzycieli syndyk nie będzie zajmował konta bankowego.

Przeczytaj też: Upadłość konsumencka a brak majątku oraz Upadłość konsumencka a nowe długi

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

30 stycznia, 2021

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Plan spłaty wierzycieli a syndyk'

Subscribe to comments with RSS

  1. I działalność gospodarczą można wówczas otworzyć?

    Anonim

    30 sty 21 o 10:48

  2. Można.

    admin

    30 sty 21 o 12:04

  3. A jeżeli upadły przestanie spłacać to co, syndyk znowu wchodzi na konto i w ogóle?

    Pasich

    8 lut 21 o 16:35

  4. Wtedy sąd może uchylić plan spłaty i anulować umorzenie długów.

    admin

    8 lut 21 o 16:53

  5. I co z tego że anuluje jak egzekucja będzie tak czy inaczej bezskuteczna. Tacy dłużnicy mają we krwi robienie długów i zrobią kolejne.

    Rafał

    27 sie 21 o 09:52

  6. Witam , czy mógłby Pan udzielić mi informacji jak postąpić w przypadku gdy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej bank ( Millennium ) blokuje dostęp do bankowości elektronicznej ? Syndyk wzywa bank do niezwłocznego zwolnienia istniejącej blokady , oraz odstępuje od bycia
    jedyną osobą upoważnioną do dysponowania rachunkiem , że mam prawo do swobodnego korzystania ( za wyjątkiem zadłużania)
    z rachunku i dysponowania zgromadzonymi na nim środkami pieniężnymi w pełnym zakresie bez ograniczeń .Bank twierdzi ,że ma swoje regulacje i mogę korzystać z wpłat i wypłat jedynie w oddziale do godz. 16 – oczywiście za opłatą prowizji

    Marta

    10 sie 22 o 01:20

  7. Witam, na które regulacje, przepisy powołuje się bank, wie Pani? A ni chce Pani założyć konta w innym banku?

    admin

    10 sie 22 o 05:13

  8. Tłumaczą , że to ich wewnętrzne przepisy i widziały gały co podpisywały – ja tego nie kojarzę . W sumie mogłabym założyć konto w innym banku , ale dlaczego mam im ustąpić ? Czy inny bank nie ma dostępu do monitora – nie chcę żeby sytuacja się powtórzyła .

    Mam zobowiązania np. ubezpieczyciel ( życiówka ) , internet , telewizja itp. Wszystkie te płatności robiłam z marszu , nie pamiętam tych numerów kont , a oni nie mają podobno wglądu do moich transakcji internetowych . Syndyk odpuszcza, oni wymyślają cuda .

    Marta

    10 sie 22 o 06:50

  9. Ja nie znajduję nigdzie takich przepisów, skoro twierdzą, że “widziały gały co brały” to trzeba by poczytać umowę o prowadzenie rachunku bankowego. Bardzo wątpię w to, aby przy zakładaniu nowego konta jakiś bank sprawdzał, czy dłużnik nie jest w upadłości a poza tym bez pisma od syndyka nie ma prawa ograniczyć korzystania z konta.

    admin

    10 sie 22 o 07:19

  10. Czy jako wierzyciel kupując nieruchomość masy upadłościowej wystawioną na sprzedaż (w ramach licytacji) mam prawo oczekiwać spłaty wierzytelności w ramach wpłaconej kwoty zakupu ?
    Załóżmy wierzytelność 500 000 zakup nieruchomości 1000000 czy jest możliwy zwrot wierzytelności ?

    Jan

    25 lis 22 o 13:29

  11. Tylko tyle, co Panu przypadnie po podziale między wierzycieli. Nie jest Pan uprzywilejowany z tego tytułu, że to Pan nabył nieruchomość.

    admin

    25 lis 22 o 15:00

Skomentuj