Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Pismo do komornika o zwrot pieniędzy

Jeden komentarz

Pytanie: Jakiś czas temu pisałam do Pana odnośnie problemu z komornikiem mianowicie dostałam pismo opiewające na kwotę 3168.76 zł, umówiłam się na ugodę co miesięczna po 500 zł wykonałam dwie takie wpłaty po czym dostałam informację z pracy o zajęciu całego wynagrodzenia (umowa cywilno-prawna ) pasek z wynagrodzenia.

Przeczytaj też: Komornik pobrał za dużo pieniędzy

Z moich wyliczeń wychodzi, że zajął już 3845.69 w firmie zapowiedziano mi że z wypłaty za miesiąc luty muszą potrącić mi jeszcze kilka złotych a dziś w skrzynce znalazłam pismo z zus, że z emerytury za luty też zostanie dokonane potrącenie załącznik nr 5 i pojawia się tu moje pytanie skoro pismo od komornika opiewa na kwotę 3168.78 zł to skąd takie kwoty które mi komornik zajmuje.

Przeczytaj też: Komornik pobrał dwa razy – jak odzyskać nadpłatę?

Odpowiedź: Proszę wysłać komornikowi pismo (w tytule podać sygnaturę sprawy):

Niniejszym informuję, że łączna kwota wyegzekwowana ode mnie na dzień dzisiejszy to 3845.69 złotych która znacznie przekracza kwotę łączną 3168.76 złotych to zapłaty której zostałam wezwana w piśmie informującym o wszczęciu egzekucji z dnia 17.11.2022 r.

W związku z powyższym wnoszę o zwrócenie mi wyegzekwowanej nadwyżki w terminie 7 dni oraz uchylenia zajęć pod rygorem skutków prawnych / przesłanie rozliczenia z którego według Pana wynika, że nadwyżka nie istnieje.

Podpis:

Przeczytaj też: Jak sprawdzić stan zadłużenia u komornika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

23 stycznia, 2023

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Pismo do komornika o zwrot pieniędzy'

Subscribe to comments with RSS

  1. No komornik tu bezsprzecznie kantuje, bo przeciez odsetki od takiej kwoty od listopada to niewielka suma.

    Jaron

    27 sty 23 o 21:21

Skomentuj