Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Pierwszeństwo ZUS w egzekucji – jak ominąć?

1 komentarz

Pytanie: Mam dłużnika, dług wynosi 32tyś złotych z 2019 dłuznik jest zadłużony w bankach za kredyty na firme i zus obecnie prowadzi firmę, posiadam juz nakaz zapłaty a obecnie czekam na wyrok w sprawie karnej za wyłudzenie. proszę o odpowiedz jakie mam szansę na odzyskanie należności?

Odpowiedź: W takiej sytuacji gdy są inni wierzyciele w tym ZUS który ma pierwszeństwo, to zlecić egzekucję komornikowi który nie prowadzi żadnej sprawy przeciwko dłużnikowi i ograniczyć egzekucję chyba tylko do wierzytelności przysługujących od kontrahentów ewentualnie też znaleźć konto bankowe dłużnika o którym jeszcze nie wie inny komornik. Wtedy pieniądze z zajęcia otrzyma w całości tylko Pan jako jedyny wierzyciel egzekwujący z tego konta. Przede wszystkim jednak dowiedzieć się, czy dłużnik ma jakichś klientów którym sprzedaje z odroczonym terminem zapłaty i niech komornik powysyła do nich zajęcia wierzytelności (wtedy, zamiast płacić faktury dłużnikowi, przelewają / mają przelewać pieniądze komornikowi, na tym to polega). Jeżeli dłużnik zatrudnia biur rachunkowe, to nich komornik uda się tam aby pospisywać klientów z faktur dłużnika: https://pamietnikwindykatora.pl/czy-biuro-rachunkowe-musi-udzielic-informacji-komornikowi/.

Jeśli ten wybrany przez Pana komornik będzie zajmował wszystko jak leci, to pewnie szybko nastąpi zbieg egzekucji z innym komornikiem (np. do nieruchomości albo samochodu albo “starego” rachunku bankowego dłużnika). Poza tym, nieruchomość może być obciążona hipotekami banków które wtedy mają pierwszeństwo w egzekucji z nieruchomości.

Życzę szczęścia w sprawie karnej a konkretnie, to żeby dłużnik został skazany w zawieszeniu z obowiązkiem naprawienia szkody a nie na bezwzględną odsiadkę, bo w tym drugim wypadku nie będzie mu zależeć a jeżeli otrzyma karę w zawieszeniu, to może zechcieć spłacić dług żeby nie odwieszono mu wykonania kary pozbawienia wolności.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

3 lutego, 2021

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Pierwszeństwo ZUS w egzekucji – jak ominąć?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jest to prawda tylko że po wysłaniu komornikowi wniosku radzę zatelefonować i powiedzieć to co się napisało we wniosku a wiec żeby się ograniczył, bo komornicy nie wczytują się we wnioski egzekucyjne i wykonują standardowe zajęcia wszystkich wierzytelności.

    Koda

    6 Lut 21 o 22:49

Skomentuj