Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Odpowiedzialność rodziców za długi dzieci

Brak komentarzy

Pytanie: Od jakiegoś czasu otrzymuję do domu wezwania do zapłaty oraz informacje o wszczęciu egzekucji komorniczej wobec mojej córki, która jest zameldowana pod moim adresem, ale faktycznie nie mieszka tam od około 6 lat. Otóż okazało się, iż córka będąc wypłacalną, w latach 2013 do 2018 zadłużyła się na kwotę około 65 000 PLN. Do momentu kiedy straciła pracę raty były spłacane, jednak później pojawiły się opóźnienia i znaczne zaległości w płatnościach. dodatkowo niezapłacony rachunek tel w Orange na około 700 PLN obecnie około 3000 PLN oraz pozostałość po pożyczce w providencie, około 2000 PLN. w Chwili obecnej córka mieszka w Norwegii. w związku z tym mam kilka pytań: czy My, jako rodzice możemy ponieść jakieś konsekwencje zadłużeń córki?

Odpowiedź: Państwo jako rodzice nie poniesiecie odpowiedzialności za tego rodzaju długi pełnoletniego dziecka. Może się jednak zdarzyć, że komornik pofatyguje się do Was do mieszkania w celu zajęcia ruchomości córki ale nie ma prawa zająć żadnych przedmiotów chyba że przyznacie, że należą do dłużnika czyli do córki.

Przerwa. Najkorzystniejsze konta osobiste są tutaj a firmowe tutaj. Koniec przerwy.

Rodzice odpowiadają solidarnie za długi pełnoletniego dziecka tylko jeżeli są poręczycielami zaciągniętych przez nie zobowiązań jak np. kredyt albo gdy chodzi o dług z tytułu najmu mieszkania w którym rodzice też są domownikami.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

14 lipca, 2020

kategoria windykacja

Skomentuj