Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Odpowiedzialność rodziców za długi dzieci

1 komentarz

Pytanie: Od jakiegoś czasu otrzymuję do domu wezwania do zapłaty oraz informacje o wszczęciu egzekucji komorniczej wobec mojej córki, która jest zameldowana pod moim adresem, ale faktycznie nie mieszka tam od około 6 lat. Otóż okazało się, iż córka będąc wypłacalną, w latach 2013 do 2018 zadłużyła się na kwotę około 65 000 PLN. Do momentu kiedy straciła pracę raty były spłacane, jednak później pojawiły się opóźnienia i znaczne zaległości w płatnościach. dodatkowo niezapłacony rachunek tel w Orange na około 700 PLN obecnie około 3000 PLN oraz pozostałość po pożyczce w providencie, około 2000 PLN. w Chwili obecnej córka mieszka w Norwegii. w związku z tym mam kilka pytań: czy My, jako rodzice możemy ponieść jakieś konsekwencje zadłużeń córki?

Odpowiedź: Państwo jako rodzice nie poniesiecie odpowiedzialności za tego rodzaju długi pełnoletniego dziecka. Może się jednak zdarzyć, że komornik pofatyguje się do Was do mieszkania w celu zajęcia ruchomości córki ale nie ma prawa zająć żadnych przedmiotów chyba że przyznacie, że należą do dłużnika czyli do córki.

Rodzice odpowiadają solidarnie za długi pełnoletniego dziecka tylko jeżeli są poręczycielami zaciągniętych przez nie zobowiązań jak np. kredyt albo gdy chodzi o dług z tytułu najmu mieszkania w którym rodzice też są domownikami.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

14 lipca, 2020

kategoria windykacja

1 komentarz do 'Odpowiedzialność rodziców za długi dzieci'

Subscribe to comments with RSS

  1. No jeszcze tego brakuje aby rodzice odpowiadali za długi dzieci. Mój syn przetracił majątek darowany mu łącznie w jakich pół miliona złotych i jeszcze długów narobił, już komornik u nas był i nawet chciał zajmować nasze sprzęty AGD. Ledwo się wybroniliśmy.

    Marzena

    8 Wrz 21 o 14:07

Skomentuj