Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Odpowiedzialność rodziców za długi dzieci

Jeden komentarz

Pytanie: Od jakiegoś czasu otrzymuję do domu wezwania do zapłaty oraz informacje o wszczęciu egzekucji komorniczej wobec mojej córki, która jest zameldowana pod moim adresem, ale faktycznie nie mieszka tam od około 6 lat. Otóż okazało się, iż córka będąc wypłacalną, w latach 2013 do 2018 zadłużyła się na kwotę około 65 000 PLN.

Przeczytaj też: Czy komornik może żądać podania imion rodziców?

Do momentu kiedy straciła pracę raty były spłacane, jednak później pojawiły się opóźnienia i znaczne zaległości w płatnościach. dodatkowo niezapłacony rachunek tel w Orange na około 700 PLN obecnie około 3000 PLN oraz pozostałość po pożyczce w providencie, około 2000 PLN. w Chwili obecnej córka mieszka w Norwegii. w związku z tym mam kilka pytań: czy My, jako rodzice możemy ponieść jakieś konsekwencje zadłużeń córki?

Odpowiedź: Państwo jako rodzice nie poniesiecie odpowiedzialności za tego rodzaju długi pełnoletniego dziecka. Może się jednak zdarzyć, że komornik pofatyguje się do Was do mieszkania w celu zajęcia ruchomości córki ale nie ma prawa zająć żadnych przedmiotów chyba że przyznacie, że należą do dłużnika czyli do córki.

Przeczytaj też: Wizyta komornika u rodziców dłużnika

Rodzice odpowiadają solidarnie za długi pełnoletniego dziecka tylko jeżeli są poręczycielami zaciągniętych przez nie zobowiązań jak np. kredyt albo gdy chodzi o dług z tytułu najmu mieszkania w którym rodzice też są domownikami.

Przeczytaj też: Zadłużony syn zameldowany u mamy

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

14 lipca, 2020

kategoria windykacja

1 komentarz do 'Odpowiedzialność rodziców za długi dzieci'

Subscribe to comments with RSS

  1. No jeszcze tego brakuje aby rodzice odpowiadali za długi dzieci. Mój syn przetracił majątek darowany mu łącznie w jakich pół miliona złotych i jeszcze długów narobił, już komornik u nas był i nawet chciał zajmować nasze sprzęty AGD. Ledwo się wybroniliśmy.

    Marzena

    8 wrz 21 o 14:07

Skomentuj