Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Obniżenie opłaty egzekucyjnej – zażalenie

3 komentarze

Pytanie: Jeżeli wniosek o obniżenie opłaty egzekucyjnej jest wnoszony jako skarga na czynności komornika, to czy od odmownego rozpatrzenia takiego wniosku przysługuje zażalenie? Słyszałam bowiem, że Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że zażalenie na postanowienie sądu pierwszej instancji w takim przypadku nie przysługuje ale chodziło wtedy o zażalenie wniesione przez komornika.

Przeczytaj też: Skarga na czynności komornika a wniosek o obniżenie opłaty egzekucyjnej

Odpowiedź: W tej kwestii wypowiedział się Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 27.06.2013 r., sygn. akt III CZP 32/13 wskazując, że strony są uprawnione do złożenia zażalenia na postanowienie sądu I instancji dotyczące obniżenia opłaty egzekucyjnej. “Strony” a zatem dotyczy to zarówno dłużnika jak i komornika.

Przeczytaj też: Wniosek o obniżenie opłaty egzekucyjnej – właściwość sądu

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

3 lutego, 2023

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Obniżenie opłaty egzekucyjnej – zażalenie'

Subscribe to comments with RSS

 1. Znam kilkadziesiąt przypadków wnioskowania przez dłużników o obniżenie opłaty egzekucyjnej. W żadnym przypadku nie została zmniejszona. To też podejrzewam, nie jest w interesie sądu a konkretnie sędziego albo sędzi. Resztę można sobie dopowiedzieć.

  Niker

  3 lut 23 o 14:26

 2. Znaczy że co, komornicy haracz płacą sędziom albo przynajmniej prezesowi sądu rejonowego?

  Anonim

  5 lut 23 o 11:06

 3. To jest tajemnica poliszynela, że to jedna klika prawnicza jest. Nie bez tarć wewnątrz ale się trzymają razem jak mało kto.

  akysz

  8 lut 23 o 21:42

Skomentuj