Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Najlepsze lokaty – jak ich szukać?

Brak komentarzy

Sposobów na znalezienie najlepszych, dostępnych akurat na rynku produktów, jest zawsze wiele. Jednak rynek usług bankowych jest już tak rozwinięty i zbliżony do siebie, że wybór najlepszej lokaty wcale nie jest prostym zadaniem (tym niemniej my zadaliśmy sobie trud i polecamy te tutaj). Produkty bankowe nie różnią się od siebie właściwie niczym, poza poziomem oprocentowania. To na nie powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim. Jak więc znaleźć najlepsze lokaty bankowe jednocześnie nie wysilając się zbytnio?

Przeczytaj też: Lokata przez internet – czy to możliwe?

Porównywarki lokat

Najlepszym rozwiązaniem są porównywarki lokat. Są to strony internetowe, które umożliwiają nam określenie warunków oczekiwanej przez nas lokaty i na tej podstawie wyszukuje najlepsze dostępne akurat na rynku produkty. Zazwyczaj musimy wprowadzić jedynie kwotę, którą chcemy ulokować w banki oraz okres, na jaki chcemy pieniądze zdeponować. Pozostałe warunki w wyszukiwarce lokat nie są obowiązkowe. W wynikach otrzymujemy najczęściej kilkanaście do kilkudziesięciu najlepszych produktów, które porównywarka lokat znalazła na podstawie wprowadzonych przez nas danych. W wynikach pojawiają się najkorzystniejsze produkty i to właśnie spośród nich możemy swobodnie wybierać. Minusem jest to, że nie zawsze porównywarka lokat zawiera oferty wszystkich banków – pomijane są te, z którymi serwis nie ma podpisanej umowy o współpracy. Często nie są też uwzględniane oferty Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych czy też Banków Spółdzielczych.

Przeczytaj też: Jakie oprocentowanie lokaty wybrać: stałe czy zmienne?

Rankingi lokat na stronach finansowych

Największe portale poruszające tematykę finansową i biznesową raz na jakiś czas, a często wręcz okresowo (na przykład co miesiąc) tworzą specjalistyczne rankingi najlepszych produktów bankowych – kredytów hipotecznych, kont oszczędnościowych czy też tak interesujących nas lokat. Zazwyczaj tworzone są one w oparciu o określone dane. Może to być więc na przykład osoba, która posiada 25 000 złotych i chce ulokować je na 6 miesięcy – podawane wyniki dotyczą tylko ofert dla takiej osoby. Często jednak takich rankingów jest kilka, dzięki czemu możemy porównać poszczególne oferty banków w zależności od kwoty czy okresu trwania lokaty bankowej. Zdecydowanym minusem jest to, że portale finansowe mogą bardzo łatwo manipulować tymi danymi, zmieniając chociażby nieznacznie niektóre elementy typowej osoby poszukującej lokaty czy też wspierając się wynikami sponsorowanymi.

Specjalistyczne blogi o tematyce finansowej

Niezwykle silnie rozwijającym się źródłem informacji we współczesnym świecie są specjalistyczne blogi. Również w branży finansowej jest ich wiele, możemy więc łatwo skorzystać z pracy innych osób i na blogach wyczytać o najlepszych produktach bankowych. Blogerzy są bezlitośni i krytykują lokaty nie spełniające ich oczekiwań, a promują te najlepsze. W ten sposób możemy znaleźć subiektywne opinie o najlepszych produktach bankowych.

Przeczytaj też: Lokata dynamiczna czy progresywna – która lepsza?

Opinie przyjaciół, rodziny czy kolegów z pracy

Osoby z którymi się widzimy w pracy czy na spotkaniach towarzyskich też często posiadają jakieś oszczędności. Podczas nieformalnych rozmów możemy więc wybadać, jakie produkty oszczędnościowe proponowane są przez naszych znajomych. W ten sposób możemy wymienić opinie i poznać ciekawe lokaty bankowe, o których jeszcze nie wiedzieliśmy. Podobnie jak w przypadku blogów specjalistycznych, tak i tu informacje te są najlepsze, bowiem od żywych i niczym nie motywowanych osób. Niczym, poza dobrą chęcią pomocy.

Przeczytaj też: Kapitalizacja odsetek od lokat bankowych

17 września, 2014

kategoria depozyty bankowe

Skomentuj