Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Maksymalna wysokość kaucji

Jeden komentarz

Pytanie: Po kilku nauczkach jakie otrzymałem w postaci braku zapłaty i bezskutecznych egzekucji czynszu od kolejnych najemców chciałbym jakoś zabezpieczyć w przyszłości moje roszczenia, chociażby w części. Myślę nad podwyższeniem w umowie najmu kaucji. Jaka może być maksymalna wysokość kaucji za najem mieszkania?

Przeczytaj też: Kaucja na poczet zaległego czynszu

Odpowiedź: Kaucja maksymalnie może wynosić dwunastokrotność miesięcznego czynszu za mieszkanie. Nasuwa się jednak wątpliwość, czy któryś z najemców zgodzi się na wpłacenie kaucji stanowiącej krotność czynszu, obawiam się, że nie.

Przeczytaj też: Waloryzacja kaucji za wynajem mieszkania

Pisze Pan o bezskutecznych egzekucjach czynszu, jak mniemam chodzi o bezskuteczne egzekucje komornicze. Jeżeli tak, to podejrzewam, że wynajmował Pan mieszkanie osobom które nie miałby udokumentowanych dochodów w odpowiedniej wysokości (nie miały zatrudnienia). Przede wszystkim zatem sugeruję sprawdzać wypłacalność potencjalnych najemców a konkretnie to, czy posiadają oficjalne źródło dochodów i w jakiej wysokości. Powinny to być dochody w przypadku zatrudnienia wyższe od minimum ustawowego aby komornik mógł prowadzić z nich egzekucję.

Przeczytaj też: Potrącenie kaucji z czynszem

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 marca, 2023

kategoria windykacja

tag ,

1 komentarz do 'Maksymalna wysokość kaucji'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jak można być tak nierozsądnym i nie zażądać od najemcy zaświadczenia o zarobkach> przecież to podstawa, oszustów bez pracy nastawionych na wyłudzanie najmu jest zatrzęsienie.

    Doker

    2 mar 23 o 12:12

Skomentuj