Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Maksymalna opłata egzekucyjna – komornik

7 komentarzy

Pytanie: A mógłby mi pan jeszcze powiedzieć jak to jest, bo miałam wątpliwości czy zaczynać ten proces komorniczy bo nie chciałam, żeby dłużnik miał niebotyczne koszty bo 10% od kwoty długu to jednak dużo ale pani prawnik mówi, że komornik może teraz tylko do 50 tys czy to prawda ? bo ja czytałam przepisy i nie znalazłam o zapisu.

Odpowiedź: O tej maksymalnej opłacie egzekucyjnej ma Pani w art. 25 ust. 1 ustawy o kosztach komorniczych: Opłaty stosunkowe w sprawie nie mogą być niższe niż 150 złotych i wyższe niż 50 000 złotych.

Przeczytaj też: Minimalna opłata egzekucyjna – stosunkowa

Z kolei art. 24 ustawy o kosztach komorniczych traktuje o maksymalnej opłacie egzekucyjnej w przypadku połączenia postępowań egzekucyjnych z nieruchomości i tu maksymalna opłata egzekucyjna też nie może być wyższa niż 50 tys. zł. To ten przepis niektórzy podają odnośnie maksymalnej opłaty egzekucyjnej w ogóle jednak jak wcześniej wskazałem, właściwe jest wskazanie art. 24 ust. 1 ustawy o kosztach komorniczych generalnie.

W każdym przypadku można złożyć wniosek o obniżenie opłaty stosunkowej.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

9 lutego, 2022

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Maksymalna opłata egzekucyjna – komornik'

Subscribe to comments with RSS

  1. 50 tysięcy złotych czyli maksymalna opłata egzekucyjna za głupie zajęcie konta bankowego, znam taki przypadek. Zajęcie konta czyli nawet do banku nie musiał darmozjad iść ani asesora wysłać tam. Zajął konto przez internet no w każdym razie online znaczy elektronicznie.

    łysy

    12 lut 22 o 07:42

  2. Zgadza się a przedtem zażądał od wierzyciela wpłacenia zaliczki na poszukiwanie kont bankowych (chyba że otrzymał je na tacy od wierzyciela) bo za zwoje (kredytując wierzyciela) nie szukałby.

    admin

    12 lut 22 o 12:14

  3. Jeżeli dłużnik nie przejmuje się że poniesie te koszty to z reguły można zakładać, że ich nie poniesie i o tym wie czyli że egzekucja przeciw niemu będzie bezskuteczna.

    Oskar

    14 lut 22 o 03:48

  4. Nie zawsze tak jest. Często nie ma gotówki na spłatę ale ma majątek a przede wszystkim mieszkanie albo domek. Gdyby było tak jak wywodzisz, to wszystkie egzekucje komornicze kończyłyby się bezskutecznością a tak nie jest. około 20 procent jest skutecznych. 🙂

    lamer

    16 lut 22 o 12:52

  5. Ja po bezskutecznej egzekucji prowadzonej z mojego wniosku zostałem wezwany do dopłacenia komornikowi 30 złotych i zapomniałem zapłacić, to mi konto zajął i ściągną te 30 złotych i te 150 minimalnej opłaty. Skandal.

    Anonim

    18 lut 22 o 06:59

  6. Kasta prawnicza urzędowa dalej ma się jak pączki w maśle. A szczytem chamstwa są zarobki notariuszy kastowych.

    Anonim

    24 lut 22 o 11:49

  7. Ludzie nie dopuszczajcie więc aby wasz dług dostal się w łapy komornika i żeby zarobił. Dogadujcie się z wierzycielem wcześniej na wszelkie sposoby ażeby tego uniknąć.

    drogowiec

    18 kw. 22 o 16:27

Skomentuj