Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Lokata przez internet – czy to możliwe?

Brak komentarzy

Założenie lokaty przez internet jest możliwe i co ważne – nie wszystkie banki wymagają zakładania konta w ich banku, przy otwieraniu lokaty.

Które banki umożliwiają założenie lokaty drogą elektroniczną? Załóż lokatę online tutaj.

Placówki, które nie wymagają wizyty w swoich oddziałach w celu złożenia tam swoich oszczędności, to takie instytucje, jak Bank Pocztowy, FM Bank, Getin Online, Idea bank, Inteligo, Invest Bank i Meritum Bank. Omawiane banki nie wymagają również, by osoba zakładająca u nich lokatę, była też ich klientem.

Przeczytaj też: Najlepsze lokaty – jak ich szukać?

Jak wygląda proces założenia lokaty przez internet?

Proces jest bardzo prosty. Wystarczy kilka kliknięć myszką i pieniądze są ulokowane. Na początek należy wejść na stronę internetową danego banku. Odnaleźć należy informacje o depozytach. Należy również znaleźć informacje o konkretnych lokatach i wybrać tą, która będzie satysfakcjonująca. Kiedy lokata zostanie wybrana, trzeba obok jej opisu widoczny jest przycisk, który należy nacisnąć, by zostać przekierowanym na stronę, na której wypełnia się wniosek o lokatę. Wypełniając wniosek należy wybrać kwotę, jaką ktoś chce ulokować, okres trwania lokaty a także niezbędne będzie podanie danych osobowych. Klient zostanie również poproszony o podanie adresu e-mail, na który przyjdzie później potwierdzenie złożenia wniosku i numer konta, na który trzeba wpłacić pieniądze. Środki finansowe także można wpłacić za pomocą internetowego przelewu, dzięki czemu cały proces odbywa się bez wychodzenia z domu. Kiedy lokata dobiegnie końca, wpłacone pieniądze wraz z wypracowanymi odsetkami wpłyną z powrotem na konto klienta.

Przeczytaj też: Kapitalizacja odsetek od lokat bankowych

Korzyści internetowej lokaty

Oprócz tego, że nie trzeba składać wizyty w oddziale bankowym, by założyć lokatę, to klient może cieszyć się jeszcze innymi zaletami i udogodnieniami. Posiadacz internetowej lokaty może w każdym momencie sprawdzić poprzez internet, jak pracują jego środki finansowe. Poza tym może składać różne dyspozycje na lokacie. Może ją nawet przerwać.

Ważną informacją jest to, że lokata zostaje założona nie w momencie wypełnienia wniosku, ale wówczas, gdy pieniądze trafią na podany przez bank numer konta. Klient ma zazwyczaj kilka dni na wpłatę pieniędzy. W każdej chwili może tez się z tego wycofać. Lokata przez internet – czy to możliwe?

Przeczytaj też: Lokaty bankowe – wady i zalety

28 września, 2014

kategoria depozyty bankowe

Skomentuj