Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Kwota wolna od egzekucji na zajętym rachunku bankowym a zajęcie nowego rachunku bankowego

72 komentarze

Pod jednym z wpisów na tym blogu zostałem zapytany, jak niżej: Mam zajęcie komornicze, komornik zablokował mi konto bankowe, dlatego środki pobieram w banku w kasie. Zostało mi do wykorzystania około 650 złotych z kwoty wolnej od zajęcia. Jeżeli teraz zmienię konto bankowe, to kwota wolna od zajęcia znów będzie pełna czyli trzy średnie krajowe?

Przeczytaj też: Jak uniknąć zajęcia konta przez komornika

Muszę przyznać, że nie wiedziałem, co odpowiedzieć i musiałem zadzwonić do kancelarii mojej dyżurnej komornik – Magdaleny Mścichowskiej w Sosnowcu. W kancelarii tej poinformowano mnie, co następuje.

Otóż kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym dotyczy wszystkich rachunków bankowych dłużnika łącznie a mianowicie jeżeli na jednym rachunku zajętym przez komornika wykorzystasz tę kwotę – wybierzesz, to na drugim rachunku bankowym w innym zajętym później przez tego komornika już Ci taka kwota wolna od zajęcia nie przysługuje. Problem jednak w tym, że banki nie informują jeden drugiego o zajętych kontach i wykorzystanych przez dłużnika kwotach wolnych od zajęcia na tych rachunkach. A komornik też (to już mój domysł), wysyłając zajęcie nowego konta osobistego, nie pisze w zajęciu, że np. już miało miejsce zajęcie innego konta dłużnika, e część środków została zajęta i co za tym idzie, że dłużnikowi już na jednym koncie pozostawiono kwotę wolną od zajęcia.

Przeczytaj też: Kwota wolna od zajęcia na koncie bankowym w egzekucji administracyjnej

Konkludując zatem, na dzień dzisiejszy jest tak, że na każdym rachunku w innym banku dłużnikowi przysługuje kwota wolna od zajęcia komorniczego; kwota w wysokości 3 średnich krajowych pensji. Taką informację otrzymałem ze wspomnianej kancelarii komorniczej. Jak nie zapomnę, to zapytam dzisiaj, czy komornik nie mógłby właśnie pisać na kolejnym zajęciu innego konta, że kwota wolna została już pozostawiona dłużnikowi na innym rachunku bankowym więc bank ma ściągnąć dla komornika wszystkie środki z konta bankowego dłużnika.

Dopisek po ok. 1,5 godziny: Chyba jednak nic z tego, bo dłużnik przecież mógł w międzyczasie przelać kwotę wolną od zajęcia na to nowe konto bankowe.

Przeczytaj też: Przelewy wewnętrzne a kwota wolna od zajęcia

Konkludując innymi słowy, dłużnik wcale nie musi ukrywać przed komornikiem majątku, wystarczy że w wielu bankach pozakłada konta bankowe i na każdym będzie miał minimum wolne od zajęcia komorniczego. Polecam co lepsze oferty kont tutaj – wniosek w każdym przypadku można online wysłać.

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć lokatę bankową?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

Komentarze do 'Kwota wolna od egzekucji na zajętym rachunku bankowym a zajęcie nowego rachunku bankowego'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jest to nieprawda- kwota wolna jest jedna, jak “wybierze” z konta cała kwotę wolną to w nowym banku nie ma juz kwoty wolnej( mówimy o 1. Egzekucji). Mój Komornik robi to tak:

    Pyta Bank 1 czy kwota została wykorzysta w całości lub ile zostało do wykorztania

    Informuje Bank 2 o tych ustaleniach

    I to działa:)

    Kamil

    18 lut 14 o 09:16

  2. O czymś takim myślałem, ale napisałem, co mnie przekazano. Postaram się dodatkowo rozeznać sytuację. Skoro tak można, to warto aby każdy komornik tak pytał. Może niewielki odsetek pyta.

    admin

    18 lut 14 o 09:42

  3. Kamil, ale w którym momencie twój komornik o to pyta, czy została wykorzystana? Przed dokonaniem zajęcia tego nowego konta?

    admin

    18 lut 14 o 09:51

  4. Zależy jaka jest sytuacja w sprawie, jeśli dluznik ma 1 konto to pyta co jakiś czas jaką kwotę z kwoty wolnej dluznik wykorzystał.

    Jak potem D. Otwiera drugie konto, to od razu z zajęciem konta idzie info o tym ze cześć kwoty/cała kwotę juz wykorzystał.

    Jeśli dluznik od razu ma kont kilka to: zajęcie, po jakimś czasie pytanie ile wykorzystał, i analizowanie.

    Powinno byc tak, że banki maja system centralny w którym widza kto ile wykorzystał z tej kwoty.

    Kamil

    18 lut 14 o 09:59

  5. Wiem, że tak powinno być jak chodzi o system bankowy natomiast aż nie chce mi się wierzyć, że komornik co jakiś czas takie zapytania wysyła. Ja nie wysyłałbym.

    admin

    18 lut 14 o 10:09

  6. Składam wniosek i wysyła.

    Kamil

    18 lut 14 o 10:17

  7. Jak jest skuteczność takich wniosków tzn. w przełożeniu na ściągnięcie np. owych 3 średnich krajowych lub choć połowy?

    admin

    18 lut 14 o 10:22

  8. Wniosek o odpisanie banku o to jaka cześć kwoty wolnej została wykorzystana. Bank zawsze odpowiada.

    Kamil

    18 lut 14 o 10:42

  9. *odpytanie

    Kamil

    18 lut 14 o 10:43

  10. Mnie chodzi o to, jaka jest skuteczność takich zapytań rozumiana jako zajęcie kwoty na nowym koncie po wykazaniu że z poprzedniego już wykorzystał minimum wolne od zajęcia.

    admin

    18 lut 14 o 10:48

  11. Jeśli na poprzednim wykorzystał cała kwotę to na nowym wszystko co wpływa jest przekazywane na konto komornika. Skuteczność 100%.

    Kamil

    18 lut 14 o 11:02

  12. O ile na którymś z rachunków jakakolwiek kwota była i o to mi chodzi.

    admin

    18 lut 14 o 11:06

  13. No tak, to oczywiste.

    Kamil

    18 lut 14 o 11:07

  14. Jak często zatem na skutek takich zapytań dochodzi do skutecznego zajęcia nowego konta – pobrania owej minimalnej kwoty wolnej od zajęcia. 5% przypadków?

    admin

    18 lut 14 o 11:29

  15. Nie rozumiem pytania, czy ty wiesz jak działa mechanizm kwoty wolnej? Masz kwotę wolna ok 12000 na teraz, i jak wykorzystasz to wszystko spływa do komornika. W tej Twojej ulubionej Kancelarii wprowadzają Cie w błąd- radzę zmienić :).

    Kamil

    18 lut 14 o 11:45

  16. Wiem, jak to działa. Jednak moje pytanie o skuteczność cofam gdyż chyba nie można określić, jaki procent przypadków choć częściowo skutecznej egzekucji jest dzięki temu, że bank zajął na koncie całą kwotę (po otrzymaniu od komornika info iż minimum zostało przez dłużnika wykorzystane na innym koncie).

    Obawiam się jednak iż skórka jest niewarta wyprawki tj. wysyłania co rusz wniosków o zapytanie do banku. W kancelarii komorniczej nie wprowadzili mnie w błąd lecz tylko zgodnie ze stanem faktycznym poinformowali o tym, iż nie jest to zautomatyzowane.

    admin

    18 lut 14 o 12:02

  17. Nie jest to zautomatyzowane, ale działa.

    Kamil

    21 lut 14 o 18:39

  18. jak jest dokładnie z tą zwolnioną kwotą bo

    marek

    1 wrz 14 o 02:27

  19. mam 27.08 blokadę konta przez komornika a wpływa na nie wynagrodzenie i rodzinne

    marek

    1 wrz 14 o 02:30

  20. Różne już czytałem opinie odnośnie możliwości takich zajęć i sam nie wiem.

    admin

    1 wrz 14 o 05:59

  21. Witam
    Mam pytanie moze nie.w temacie ale dosc wazne. Wg orzeczenia SN. Z 2007 roku ekwiwalent za.urlop podlega ochronie w takim samym stopniu jak pensja. Wiec jakim prawem ksiegowa pracodawcy przeslala cala kwote z tego swiadczenia na konto komornika. Ponadto zajecie dotyczy polowy wyplat bo nie jest alimentacyjne. Zatem pytam czy to ja źle mysle mowiac ze ksiegowa popelnia blad przekazujac ekwiwalent komornikowi czy moze.sie.myle???

    czeslaw1233

    2 wrz 14 o 11:21

  22. No, też wydaje mi się, że powinna przesłać komornikowi tylko tę część ekwiwalentu która jest powyżej stawki minimalnej wynagrodzenia.

    admin

    2 wrz 14 o 12:18

  23. W takim razie mam racje tylko co z tym teraz mozna zrobic bo.od komornika nic juz.nie wyrwe ale zastanawiam.sie jak.mozna.ksiegowa pociagnac do odpowiedzialnosci

    czeslaw1233

    2 wrz 14 o 12:25

  24. A już cala należność jest ściągnięta przez komornika?

    admin

    2 wrz 14 o 12:34

  25. Nie jeszcze nie

    czeslaw1233

    2 wrz 14 o 12:46

  26. Ja nie zajmuję się takimi sprawami ale “na chłopski rozum” prosi się o to, aby księgowej powiedzieć (lepiej napisać i na kopii zażądać pokwitowania przyjęcia) że popełniła błąd i niech teraz (w tym albo w następnym miesiącu) nie przekazuje komornikowi nic nie przekaże, to się wyrówna.

    admin

    2 wrz 14 o 12:51

  27. No nie moze nie przekazac nic bo z wyplaty powyzej kwoty minimalnej musi dac komornikowi i tego uniknac sie nie da ale ekwiwalentu.ruszyc nie powinna. Tyle ze bez sadu.chyba tu nic nie.wskuram

    czeslaw1233

    2 wrz 14 o 12:53

  28. Dlaczego? Niech napisze do komornika, że przekazała za dużo i że teraz nic nie przekaże. Postrasz ją trochę, przecież to jej wina. A jakby np. Tobie omyłkowo dwie pensje przekazali w zeszłym miesiącu, to co by było?

    admin

    2 wrz 14 o 12:56

  29. Straszyć to mozna.dzieci tu.trzeba jakies.rozwiazanie.prawne zastosowac tylko.nie wiem.jaki paragraw z.kk zostal zlamany bo prawo.zostalo zlamane

    czeslaw1233

    2 wrz 14 o 13:16

  30. Ja Ci napisałem logiczne rozwiązanie a jak chcesz skarżyć pracodawcę / księgową, to Twoja sprawa. Jednak nie sądzę aby tu przestępstwo zostało popełniono tylko po prostu pomyłka. Powiedz księgowej co zrobiła i może ona sama się dowie co ma zrobić. tyle.

    admin

    2 wrz 14 o 13:50

  31. moja znajoma jest matka samotnie wychowujaca dziecko(wrocila do pracy w pazdz).Komornik jej zabral polowe pensji.Czy to zgodne z prawem?na koncie bankowym ma na minusie dlug.jak to jest teraz przy wplywie pieniedzy z wynagrodzenia? bank przekaze komornikowi?czy pozostawi do 3x sredniej krajowej?po pol roku ta srednia wykorzysta i teraz co,bank przekaze reszte na konto komornika i ona zostanie bez srodkow do zycia?dlug powstal bo zostala oszukana przez oszusta,sprawa w prokuraturz.co ma robic ta biedaczka,musi sie utrzymac ,placic za mieszkanie ,zlobek.komornicy zarabiaja na cudzej krzywdzie.nikt sie jej nie pytal jakie ma warunki.cos z tym prawem jest nie tak.

    Mis

    15 paź 14 o 23:00

  32. Komornik powinien poinformować bank że wpływy z tytułu wynagrodzenia mają być wolne (gdyż jest top już ta część pozostająca po zajęciu.

    Komornik może zająć 50% pensji.

    admin

    16 paź 14 o 03:43

  33. komornik nie może zabrać 50% pensji.od najniższej pensji czyli 1680,00 musi dostać około 1230-1250 na ręke a resztę może wziąć komornik

    marek

    16 paź 14 o 06:21

  34. dostać oczywiście tą kwotę 1230-1250 musi osoba pracująca a komornik może wziąć resztę, mam komornika i pracodawca wykazuje że mam zarobek najniższa krajowa i wysyła mu np wynagrodzenie za wrzesień 2014 407 złotych za sierpień czyli wypłata we wrześniu było trochę więcej bo 478 i jeszcze 2x po 407 i mam go z głowy czego wszystkim zadłużonym życzę

    marek

    16 paź 14 o 06:31

  35. Mis nie napisała, ile ta kobieta zarabia. Jeśli zarabia na przykład 4000 zł. to komornik zabierze zgodnie z prawem 50% właśnie.

    admin

    16 paź 14 o 07:15

  36. Wlasnie z zaleglym urlopem dostala 4tys,komornik – 2tys i po zaplaceniu rachunkow zostalo 90 zl,ktore to komornik zablokowal na koncie.co znacza te 3 srednie krajowe.To na rok / a potem co? komornik zabierze calosc? dziekuje za odp

    Mis

    16 paź 14 o 09:32

  37. Z tego, co wiem, to pieniędzy za zaległy urlop komornik nie może zająć bez zgody dłużnika.

    Jak chodzi o kwotę wolna od zajęcia, to po prostu ma bank jej nie przesyłać komornikowi i nie ma tu określonego terminu.

    admin

    16 paź 14 o 09:56

  38. Wlasnie komornik zabral(w porozumieniu z pracodawca 50% za zalegly urlop).Jezeli to prawda co pan napisal to jak uzyskac jego zwrot?

    Mis

    16 paź 14 o 11:42

  39. Zacząłbym od kontaktu z pracodawcą i komornikiem i zapytał, jakim prawem i co teraz. Nie zajmuję się tym więc nie wiem do końca, ale żądałbym aby za to za następny miesiąc nie przekazał komornikowi nic.

    admin

    16 paź 14 o 12:27

  40. Szef tej pani,po moim do niej telefonie,powiedzial,ze nic niewie na ten temat.Czy to czasem nie ksiegowa powinna znac ten przepis?-firma jest dosyc duza i wlasciciel ma ludzi od tego.Czy ma pan rozeznanie jakie to przepisy i gdzie je mozna znalesc?

    Mis

    16 paź 14 o 12:46

  41. Niestety, nie wiem natomiast proponowałbym skontaktować się z komornikiem i jeśli nic to też nie da, to złożyć do sądu skargę na czynności komornika piszą po prostu o sytuacji bez podawania przepisu.

    admin

    16 paź 14 o 13:12

  42. No wlasnie ta pani zadzwonila do komornika(innego),ktory powiedzial,ze biora wszystko co jest zwiazane z wyplata.Obojetnie czy za prace czy za urlop ale ja nie wierze komornikom i musimy sie dowiedziec u ksiegowych.Dziekuje za do tej pory ale ta wiadomosc narobila troche zamieszania.

    Mis

    16 paź 14 o 13:23

  43. Witam, miałam zablokowane konto przez komornika, wykorzystałam kwotę wolną od potrąceń i zamknęłam konto. Wiem że półtora roku temu pismo o blokadę konta poszło do różnych banków. W związku z tym mam pytanie, czy jak teraz będę chciała otworzyć konto w innym banku który kiedyś dostał informację o zajęciu to od razu rachunek zostanie zajęty czy muszą powiadomić komornika o otwarciu rachunku??

    pelasia

    27 paź 14 o 08:51

  44. Nie zostanie zajęty ani komornika o otwarciu nie poinformują jeżeli wtedy konta tam nie miałaś.

    admin

    27 paź 14 o 09:58

  45. Chcialem jeszcze dodac jedna sprawe zwiazana z zajeciami konta.Po przeslaniu 50% do komornika pracodawca przesyla na konto druga polowe i te pieniadze powinny byc wolne od zajecia.W naszym wypadku zostaly zablokowane i nie mozna z nimi nic zrobic.Po interwencji u komornika okazalo sie ,ze pracodawca jeszcze nie przeslal swojej czesci i wtedy bank(na poleceniw komornika) blokuje konto bo mysli ze to jakies inne pieniadze.Nie mamy za co zyc ale to nikogo nie obchodzi.Komornik zarzadal wplywow od pracodawcy na konto banku i wtedy chyba odblokuje.Sprawdzac czy pracodawca przekazuje kase !

    Mis

    27 paź 14 o 10:18

  46. W jednej ze spraw niedawno jako wierzyciel otrzymałem odpis zajęcia rachunku bankowego w sprawie podobnej tzn. jest ściągana część wynagrodzenia a dodatkowo konto komornik zajął. W zajęciu konta napisał bankowi, że zajęcie nie dotyczy kwot wpływających od pracodawcy. sugerowałbym zwrócić na to uwagę komornikowi.

    admin

    27 paź 14 o 11:14

  47. Dziekuje ale wlasnie,jak pisalem wyzej,na to zwrocilismy komornikowi uwage a on kazal przyslac ostatnie wplaty od pracodawcy.Czekamy, bo ta ciuciubabka trwa juz 2 tyg.

    Mis

    27 paź 14 o 13:17

  48. Witam
    Jakiś czas temu pewien organ egzekucyjny zablokował mi środki na koncie, ale przysługuje mi wolna kwota od zajęcia w wysokości trzech średnich krajowych wynagrodzeń. Kwotę tą w pełni nie wykorzystałem. Spłaciłem dług, ale chciałem się zapytać czy jak mi inny organ egzekucyjny w nie dalekiej przyszłości zablokuje znów środki czy ta wolna kwota od zajęcia się wyzeruje i znów będę mógł wybrać trzy średnie krajowe czy tylko wybrać tą kwotę, która pozostała mi z poprzedniego zajęcia? Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

    emil

    21 lis 14 o 11:32

  49. To będzie inna sprawa zatem kwota wolna od zajęcia będzie od nowa w całości przysługiwać.

    admin

    21 lis 14 o 11:45

  50. A np. przypuśćmy że organ egzekucyjny numer 1 wysłał pismo do banku 1-09-2014 a organ nr 2 9-09-2014 i konto zablokowane jest tylko z przyczyny organu nr 1 a o nr 2 nic nie jest wspomniane. Kwotę wolną od zajęcia w pełni nie wykorzystałem i 24-10-2014 spłacam dług tylko wobec organu nr 1. W takim przypadku wolna kwota od zajęcia będzie przysługiwać od nowa? I dopiero po jej wykorzystaniu bank wpłaci należne pieniądze organowi nr 2?

    emil

    21 lis 14 o 12:32

  51. Nie wiem na pewno, ale myślę, że jeśli drugi komornik zajmie to konto w czasie trwania zajęcia – konta przez pierwszego komornika, to kwota wolna od zajęcia nie będzie przysługiwać od nowa w sprawie drugiego komornika. Poza tym, gdy drugi komornik zajmie konto w takiej sytuacji, to dojdzie do zbiegu egzekucji i jeden z komorników przejmie sprawę od drugiego i będzie obie egzekucje prowadził.

    admin

    21 lis 14 o 12:57

  52. Mam pytanko. Czy kwota wolna od zajęcia przysługuje na rok kalendarzowy czy jest kwota jednorazową niezależnie od długosci trwania egzekucji??

    Jakol

    19 lut 15 o 17:58

  53. Niestety, przysługuje tylko raz niezależnie od czasu trwania egzekucji.

    admin

    19 lut 15 o 18:43

  54. Witam.
    Mam zajęcie komornicze i blokadę bankową.Kwota wolna została wykorzystana,na konto wpływa mi pensja minimalna.Komornik wysłał już do banku informację o tym,że jest to minimalne wynagrodzenie.Czy oznacza to że bez środki wpływające na konto będą w pełni do mojej dyspozycji nawet jeśli już wykorzystałam kwotę wolną?

    bbbbbbb

    20 lut 15 o 17:24

  55. bbbbbbb –
    tak .
    ponieważ to komornik na podstawie twoich pism poinformował bank o tym że dochod nie przekracza najniższej krajowej i jest możliwość jej wypłacenia

    aaaaa

    16 lut 16 o 19:55

  56. Jakol –
    kwota wolna od zajęcia jest różna w każdym banku :
    ING -11tys
    BPH -12,5 tys
    to jest kwota jednorazowa,
    czyli jezeli na twoje konto będzie wpływać wynagrodzenie np 1 tys złotych to ta kwota zostanie o ten 1 tys zł pomniejszona. i na tej podstawie gdy już wykorzystasz tą kwotę wolną od zajęcie komornik ma prawo zablować Ci kolejne środki na koncie

    aaaaa

    16 lut 16 o 19:58

  57. jeszcze? jak czytam wypowiedzi tego ADMIN to aż wyjde z tej strony bo to nawet nie prawnik !!

    aaaaa

    16 lut 16 o 20:03

  58. aaaaa, nie wprowadzaj go w błąd, kwota wolna jest jednakowa w każdym banku gdyż to nie bank ustala ją sobie tylko ustawa określa.

    admin

    16 lut 16 o 21:02

  59. bbbbbbb, odpowiadam po roku, bo nie zauważyłem, przepraszam. Tak, kwota wynagrodzenia wpływająca już po potrąceniu na konto bankowe jest wolna od egzekucji. Jeżeli mimo tego komornik Ci ją ściągnie, to protestuj, skarż się.

    admin

    16 lut 16 o 21:04

  60. witam !!
    mam pytanie, mam komornika od kwietnia ubieglego roku. jest na wynagrodzeniuoraz mam zakaz wyplat z konta. po wszystkich potraceniach komornika zostawalo mi na koncie najnizsza krajowa. wykorzystalam kwote wolna bo wyplacalam co miesiac te 1000 zl. co teraz? komornik zabral miwszystko co mialam wlacznie z tym 1000 zl. jestem sama z dzieckiem i zostalam bez grosza … moze zostawic mnie bez srodkow do zycia? nawet jak wykorzystalam kwot4e wolna?

    kamila

    9 kw. 16 o 11:04

  61. Jedyne co musi Ci zostawić to kwota wolna z pensji czyli najniższa krajowa. Jeżeli ta kwota wpływa Ci na konto to poinformuj go że nie ma prawa jej zająć bo jest to wynagrodzenie już po potrąceniu.

    admin

    9 kw. 16 o 11:38

  62. Ludzie jaki problen zalozyc konto na słowacji lub litwie.. I komornik może wam skoczyc.

    Jawamdam

    7 gru 16 o 11:59

  63. Chyba trzeba mieć tam adres zameldowania żeby założyć konto a nie ż w Polsce założe sobie konto na Litwie / słowacji?

    james

    12 maj 21 o 09:59

  64. Od sierpnia będą miałam dwie umowy o pracę z różnymi pracodawcami. W obu przypadkach będą zarabiać najniższą krajową. Wynagrodzenie będzie wpływać na dwa różne rachunki bankowe. Czy w takiej sytuacji na obu rachunkach zostanie kwota wolna, czy raczej komornik dokonana zajęcia całej sumy? Z umowy o pracę nie powinien niczego ruszyć ale mogę się mylić. Proszę o poradę

    Iwona

    16 lip 21 o 11:30

  65. Komornik zajmie w całości jedno z wynagrodzeń, zgodnie z art. 835. KPC który stanowi, że jeżeli dłużnik otrzymuje dochody z kilku źródeł, podstawę obliczenia stanowi suma wszystkich dochodów.

    Kwota wolna na rachunku bankowym w wysokości 75% minimalnego wynagrodzenia jest kwotą łączną na wszystkich rachunkach – nie jest tak, że na każdym rachunku przysługuje osobna kwota wolna w wysokości 75% minimalnego wynagrodzenia.

    admin

    16 lip 21 o 11:41

  66. Witam mam zapytanie związane z komornikiem,a właściwie chodzi o założenie nowego konta.Sprawa wygląda tak,że obecnie posiadam konto w ING Bank Śląski na tym koncie komornik ma zajęcie zostawia mi 2100 zł nie dawno dostałem powiadomienie z Santander Bank Polska o nowej karcie nie zamknąłem tego konta od 3 lat więc przysłali nowa kartę,aktywowałem ja, ale chodzi mi o to czy na tym drugim koncie też będę mógł mieć najniższa krajowa 2100 zł czy komornik coś z tego konta zabierze..Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

    Przemek

    2 sie 21 o 19:09

  67. Witam, ustawowa kwota wolna przysługuje jedna niezależnie od liczby posiadanych kont. Jeżeli na jednym koncie komornik zostawia kwotę wolną (w wysokości 3/4 płacy minimalnej a nie całej płacy minimalnej) to z drugiego konta może zająć wszystko.

    admin

    2 sie 21 o 19:17

  68. Czy posiadają państwo wiedzę, w którym banku ( o ile taki istnieje) można swobodnie korzystać z kwoty wolnej od zajęcia komorniczego? Chodzi mi o swobodny dostęp do tych środków, czyli o możliwość robienia przelewów i płatności kartą. W większości banków można tylko wypłacić pieniądze w kasie, płacąc przy tym oczywiście prowizję. Może jest jakiś bank przyjazny zadłużonym?

    Agnieszka

    18 sie 21 o 13:45

  69. Według mojej wiedzy (informacje od osób zasięgających porady) jest to mBank, konto może Pani otworzyć online tutaj. Może w jakimś innym banku też ale nie mam takiej wiedzy.

    admin

    18 sie 21 o 14:10

  70. Założyć kolejne konto po zajęciu komorniczym, nowego prawdopodobnie już nie zajmie w tym postępowaniu egzekucyjnym.

    szaraczek

    1 paź 21 o 03:33

  71. Witam mam pytanie
    Mam konto w banku jest egzekucja komornicza .kwota wolna od zajęcia w roku 2022 wynosi 2250.z pensji grudniowej zostało mi 320 zł które przeszło na styczeń .
    W tym.momenvie pokazuje mi kwota wolna od zajęcia 1902 zł

    Czy po zamknięciu tego konta i otwarciu nowego -w tym samym .anku- nie ma nakazu egzekucji kwota wolna od zajęcia będzie tak jak jest w prawie 1902 czy 2250.?

    Agata

    4 sty 22 o 21:27

  72. Witam, kwota wolna będzie taka jak aktualnie czyli 1902 zł o ile wciąż toczy się egzekucja w tej samej sprawie przeciwko Pani. Co znaczy że “nie ma nakazu egzekucji”? Na pani miejscu nie ryzykowałbym otwarcia konta w tym samym banku w którym dopiero co zamknęła Pani to istniejące a postępowanie egzekucyjne wobec Pani wciąż toczy się. Bezpieczniej otworzyć w innym banku, korzystne konta osobiste do założenia z domu są tutaj

    W ogóle to, otwierając nowe konto w innym banku lepiej nie zamykać tego zajętego aby nie prowokować komornika do poszukiwania nowego. I w takim przypadku oczywiście nie otwierać konta w tym samym banku co to zajęte ponieważ to nowe wówczas ostanie od razu automatycznie zajęte a jak nie automatycznie to maks. po kilku dniach.

    admin

    5 sty 22 o 04:13

Skomentuj