Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Kto jest właścicielem mieszkania w kredycie?

4 komentarze

To pytanie postawione w tytule stawia sporo osób. Czy mieszkanie w kredycie hipotecznym należy do kredytobiorcy czy jednak do banku który kredytu udzielił mu i który to bank ma zabezpieczenie hipoteczne na tym mieszkaniu. Odpowiedź: właścicielem takiego mieszkania jest kredytobiorca, nawet jeżeli wartość bankowej hipoteki zabezpieczające kredyt mieszkaniowy jest bliska wartości skredytowanej nieruchomości.

Przeczytaj też: Sprzedaż nieruchomości z kredytem hipotecznym

Mimo tego, że mieszkanie jest w kredycie hipotecznym, kredytobiorca może je sprzedać jako właściciel ale hipoteka pozostanie w księdze wieczystej. Sytuacja prawna w przypadku kredytu hipotecznego jest praktycznie taka sama jak w przypadku pożyczki hipotecznej, kiedy to bank dokonuje zabezpieczenie na hipotece nieruchomości pożyczkobiorcy. Praktycznie wszystko jedno więc, czy masz na nieruchomości hipotekę banku z racji tego że sfinansowałeś zakup nieruchomości poprzez zaciągnięcie kredytu hipotecznego, czy też na przykład nabyłeś mieszkanie za gotówkę a po jakimś czasie potrzebowałeś pożyczki i wziąłeś pożyczkę hipoteczną – bank zabezpieczył ją sobie na hipotece tej Twojej nieruchomości.

Szukasz może najkorzystniejszych ofert kredytów mieszkaniowych? Mamy je tutaj.

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć mieszkanie w kredycie hipotecznym?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

14 września, 2014

Komentarze do 'Kto jest właścicielem mieszkania w kredycie?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jeżeli kredyt niespłacony jakaś powiedzmy niewielka część się przedawni to automatycznie zabezpieczenie hipoteczne też się przedawniło?

  Gina

  22 maj 21 o 13:52

 2. Nie, roszczenie z tytułu hipoteki nie ulega przedawnieniu.

  admin

  22 maj 21 o 15:47

 3. A czy takie mieszkanie w kredycie po zajęciu go przez komornika w celu zlicytowania dla banku, kredytobiorca czyli właściciel też może sprzedać je?

  Cate

  7 paź 21 o 09:49

 4. Tak, nieruchomość zajętą przez komornika właściciel może sprzedać. Jednakże komornik może w takiej sytuacji dalej prowadzić z niej egzekucję pomimo zmiany właściciela.

  admin

  7 paź 21 o 10:16

Skomentuj