Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

KRUK – windykacja terenowa?

2 komentarze

Pytanie: Nie orientuje się Pan, czy KRUK posiada windykację terenową? przejęli mój dług i obawiam się wizyty windykatorów terenowych, kolega powiedział ze z tą firmą nie ma żartów.

Przeczytaj też: Intrum – windykacja terenowa?

Odpowiedź: Jakoś nie słyszałem ani nie czytałem o windykatorach terenowych z firmy windykacyjnej KRUK. Jeżeli nawet takowych mają, to po pierwsze, z pewnością działają w granicach prawa gdyż KRUK nie jest jakąś bandycką pseudo firmą wymuszającą zwrot długów przemocą. Po drugie, windykator terenowy nic nie może to znaczy nie musi go Pan wpuścić do mieszkania, nie ma uprawnień komornika i w ogóle nie musi Pan z nim rozmawiać.

Przeczytaj też: Windykator terenowy – co może?

Poza tym, może Pan zapowiedzieć firmie windykacyjnej, że nie życzy pan sobie wizyty windykatora jak i dalszego nękania telefonami. I że np. będzie Pan spłacał dług ratami wedle własnego uznania a jeżeli im to nie odpowiada, to niech kierują sprawę do sądu po czym do komornika. Jeżeli mimo tego firma windykacyjna nęka telefonami, straszy przyjazdem windykatora, to w mojej ocenie już jest podstawa do zgłoszenia nękania.

Przeczytaj też: Straszenie windykacją terenową

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

11 stycznia, 2023

kategoria windykacja

Komentarze do 'KRUK – windykacja terenowa?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Do kolegi przyjechał ze 20 lat temu rosły windykator z kruka
  ale dług wynosił kilkanaście tysięcy złotych a windykator był grzeczny. Obecnie z tego co mi wiadomo, Kruk nie przyjmuje do windykacji takich pojedynczych wierzytelności lecz tylko pakiety należności za abonament itp. Jednostokowy przeciętny dług z takiego pakietu jest niski i wątpię aby opłacało się w takiej sprawie wysyłać do dłużnika windykatora.

  Jasiek

  11 sty 23 o 09:55

 2. Windykacja terenowa jaka uprawiają legalnie działające firmy jest coraz mniej opłacalna. Coraz więcej dłużników jest zorientowanych prawnie albo się szybko zapyta na takim blogu lub forum i otrzymuje odpowiedź, że windykator nic nie może.

  dyrdymał

  11 sty 23 o 13:37

Skomentuj