Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt zaciągnięty dla osoby trzeciej

Brak komentarzy

Pytanie: Zwracam sie do Panstwa z zapytaniem czy jest jakakolwiek szansa abym odzyskala pozyczone pieniadze osobie prywatnej. Osoba, ktorej pozyczylam pieniadze jest osoba prywatna, ktora w tamtym czasie (2016r) miala firme budowlana i ze wzgledu na problemy z nia zwiazane pozyczylam mojemu ex- chlopakowi pieniadze. Pozyczka opiewa na sume 70.000 tys. PLN, natomiast odsetki to jeszcze raz tyle. Umowa jaka spisalam z tym czlowiekiem to zwykla umowa na kartce, gdzie czlowiek ten zobowiazuje sie do comiesiecznego splacania raty kredytu, niestety po odejsciu od tego czlowieka i wyjechaniu do Holandii na moje konto bankowe do dzis dzien nie wplynela ani zlotowka.
Od 2016 roku (w tym roku spisalam umowe z tym czlowiekiem) splacam sama ta naleznosc. 5 miesiecy temu urodzilam córeczke i ciezko mi jest co miesiac odkladac prawie 1.400zl na rate( i tak jeszcze przez prawie 8 lat). Chce aby ten czlowiek za to odpowiedzial. Obecnie nie wiem czy nadal ma ta firme, choc na internecie widnieje dalej informacja o jego firmie z nr telefonu.

Odpowiedź: Moim zdaniem może Pani żądać od tego człowieka aby zwrócił Pani kwoty, które już Pani spłaciła regulując kredyt; sytuacja prawna pod tym względem (kredyt wzięty z banku dla osoby trzeciej) jest taka jak w przypadku żyranta spłacającego kredyt za kredytobiorcę.

Na pewno bank nie jest w żaden sposób związany tym, że Pani ma umowę z tym człowiekiem – byłym Pani chłopakiem, że to on ma spłacać kredyt. Bank ma umowę z Panią i to Pani jest dłużnikiem banku. Nie ma też możliwości zmiany dłużnika banku, chyba że bank zgodziłby się na to a zapewne nie zgodziłby się. Co do kwot już wpłaconych przez Panią, to może Pani pozwać go o zapłatę – aby sąd nakazał mu zwrócenie Pani tych pieniędzy, do pozwu załączając umowę spisaną z nim. Pani umowę o kredyt z bankiem również sugerują załączyć do pozwu.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

22 lipca, 2020

kategoria kredyty,windykacja

Skomentuj