Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt dla firm. Czy warto?

3 komentarze

Jedną z popularniejszych usług bankowych w Polsce jest kredyt dla firm (najlepsze oferty są tutaj). Czy warto brać taki kredyt? Kto korzysta z niego najchętniej?

Kredyt dla firm jest najchętniej wykorzystywany przez tych, których firma ma chwilowe problemy finansowe oraz ci, którym niezbędna jest gotówka na dalszy rozwój. Taki kredyt pozwala na pokrycie bieżących wydatków oraz na rozwój działalności. Kredyt dla firm jest często szansą dla tych, którzy własną działalność gospodarczą dopiero rozpoczynają. Kredyty tego typu są zaciągane głównie ze względu na opłaty, które w związku z prowadzoną działalnością muszą ponosić przedsiębiorcy. W większości przypadków tym najważniejszym jest ZUS, choć wielu przedsiębiorców musi się zmierzyć z wysokimi akcyzami lub zaskakująco wysokim podatkiem VAT.

Kredyt dla firm może uratować przedsiębiorstwo, musi być jednak zaciągany rozsądnie. Pieniądze pozyskane w taki sposób należy wydać zgodnie z przeznaczeniem, a w przypadku inwestowania – pamiętać o tym, że inwestycja taka musi być opłacalna. Kredyty takie muszą być przecież spłacone, o czym koniecznie trzeba pamiętać zarówno przy decydowaniu o wysokości pożyczki, jak i o inwestowaniu pozyskanych dzięki niej środków finansowych.

Czy warto korzystać z takiej pomocy? Przedsiębiorcy borykający się z chwilowymi problemami oraz ci, którzy mogą zainwestować pieniądze w „pewne” przedsięwzięciem, takie kredyty bardzo sobie cenią. Zadowolone są również te osoby, którym dzięki pożyczce udało się rozkręcić działalność i rozpocząć zarabianie prawdziwych pieniędzy. Kredyty dla firm mogą się jednak okazać dodatkowym problemem dla tych, dla których pożyczka nie jest już żadną deską ratunkową i nie może zapobiec zbankrutowaniu.