Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik zabrał za dużo zwrotu podatku

3 komentarze

Pytanie: Piszę z pytaniem mam komornika któremu jestem dłużna 2500 zł. w tym roku z rozliczenia podatku powinnam dostać 4300 zł jednak zwrot nie wrócił do mnie został przekazany z us na konto komornika dlaczego kwota większa niż dług została przekazana komornikowi ? co z nadwyżką kwoty która powinna zostać mi zwrócona?

Przeczytaj też: Wspólne rozliczenie podatku a komornik

Odpowiedź: Jeżeli jest Pani pewna, że urząd skarbowy już przekazał całą nadpłatę komornikowi i jest to kwota wyższa od długu, to należy pisemnie wezwać komornika do zwrócenia Pani nadwyżki. Poza tym, winę ponosi też urząd skarbowy który przekazał komornikowi kwotę wyższa niż należna z nadpłaty Pani podatku i można, (jeżeli komornik będzie unikał zwrócenia należnych Pani pieniędzy) napisać skargę, myślę że do naczelnika Urzędu Skarbowego z żądaniem wyegzekwowania od komornika należnych Pani pieniędzy.

Przeczytaj też: Jak uniknąć zajęcia zwrotu podatku przez komornika?

Komornik, wysyłając do urzędu skarbowego zajęcie wierzytelności, powinien wysłać Pani odpis tegoż zajęcia. Na zajęciu jest wskazana łączna kwota którą urząd skarbowy miał przekazać komornikowi; rozumiem, że sprawdziła Pani tę kwotę (uwaga: należność podstawowa, ewentualne odsetki które każdego dnia narastają, koszty postępowania sądowego, ewentualnego zastępstwa egzekucyjnego, koszty egzekucji) i jest Pani pewna, że komornik zainkasował za dużo.

Przeczytaj też: Czy urząd skarbowy informuje o zajęciu komorniczym?

P.S. Pytająca jest pewna; odpowiedziała: Tak oczywiście po wizycie w us pani poinformowała mnie ze komornik żądał kwoty 2500 l jednak całe moje rozliczenie zostało przelane na konto komornika. moim zdaniem niesłusznie skoro zadłużenia jest 2500 zł a nie 4300 zł.

Przeczytaj też: Ile jest ważne zajęcie komornicze w urzędzie skarbowym?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

3 lutego, 2021

Komentarze do 'Komornik zabrał za dużo zwrotu podatku'

Subscribe to comments with RSS

 1. Czy komornik otrzyma zwrot podatku od urzędu skarbowego jeżeli wyśle zajęcie na przykład jutro a ja złożę zeznanie podatkowe roczne dopiero za miesiąc?

  Szumilas

  7 lut 21 o 15:52

 2. Tak, otrzyma. Urząd skarbowy zrealizuje wcześniejsze polecenie zajęcia gdy przygotuje kwotę zwrotu nadpłaty.

  admin

  7 lut 21 o 16:03

 3. Dawniej różnie to bywało, niektóre urzędy skarbowe nie realizowały zajęcia które wpłynęło przed ustaleniem kwoty wolnej.

  Anonim

  20 lip 21 o 15:28

Skomentuj