Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik a praca na czarno

2 komentarze

Pytanie: Czy komornik może skutecznie prowadzić egzekucję z zarobków dłużnika pracującego na czarno jeżeli dowie się gdzie pracuje?

Odpowiedź: Komornik jest praktycznie bez szans przeciwko dłużnikowi który pracuje na czarno. 😉 To znaczy bez szans jak chodzi o egzekucję z takiego wynagrodzenia, bo jeżeli dłużnik coś sobie z tych pieniędzy kupi, np. samochód czy sprzęt do mieszkania to inna sprawa.

Firma zatrudniająca kogoś na czarno z pewnością płaci takiemu żywą gotówką a nie przelewem na konto. Aby zająć takie wynagrodzenie, komornik musiałby czekać na dłużnika przed firmą w dniu wypłaty za miesiąc / dniówki (a skąd wiedziałby, że to ten dzień?)i po prostu zabrać mu gotówkę. Myślę, że żaden komornik nie zdecyduje się na coś takiego (choć przepisy na to zezwalają) mając mnóstwo spraw i pieniądze praktycznie za nic czyli za wysłanie raz zajęcia oficjalnego wynagrodzenia, za zajęcie rachunku bankowego, nadpłaty podatku w urzędzie skarbowym…

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

16 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Komornik a praca na czarno'

Subscribe to comments with RSS

  1. Fajnym wariantem pracy na czarno jest oficjalnie minimalna stawka plus nieoficjalny dodatek. jest się ubezpieczonym, niezbyt wysoko ale jest się a nieoficjalna nadpłata wolna od podatku.

    Marek

    21 Cze 21 o 21:34

  2. Nie byłbym tego taki pewien że któryś z młodych komorników nie zaczai się na dłużnika przed firmą w której ten dłużnik pracuje na czarno. Mas młodych komorników ale będących już w zawodzie ładnych kilka lat zarabia miesięcznie zaledwie 5-6 tysięcy i nie lekceważą żadnych możliwości.

    Miłosz

    4 Paź 21 o 16:02

Skomentuj