Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik a praca na czarno

4 komentarze

Pytanie: Czy komornik może skutecznie prowadzić egzekucję z zarobków dłużnika pracującego na czarno jeżeli dowie się gdzie pracuje?

Odpowiedź: Komornik jest praktycznie bez szans przeciwko dłużnikowi który pracuje na czarno. 😉 To znaczy bez szans jak chodzi o egzekucję z takiego wynagrodzenia, bo jeżeli dłużnik coś sobie z tych pieniędzy kupi, np. samochód czy sprzęt do mieszkania to inna sprawa.

Przeczytaj też: Dłużnik alimentacyjny pracuje na czarno

Firma zatrudniająca kogoś na czarno z pewnością płaci takiemu żywą gotówką a nie przelewem na konto. Aby zająć takie wynagrodzenie, komornik musiałby czekać na dłużnika przed firmą w dniu wypłaty za miesiąc / dniówki (a skąd wiedziałby, że to ten dzień?) i po prostu zabrać mu gotówkę.

Przeczytaj też: Zajęcie gotówki przez komornika

Myślę, że żaden komornik nie zdecyduje się na coś takiego (choć przepisy na to zezwalają) mając mnóstwo spraw i pieniądze praktycznie za nic czyli za wysłanie raz zajęcia oficjalnego wynagrodzenia, za zajęcie rachunku bankowego, nadpłaty podatku w urzędzie skarbowym…

Przeczytaj też: Prace społecznie użyteczne a zajęcie komornicze

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

16 grudnia, 2020

Komentarze do 'Komornik a praca na czarno'

Subscribe to comments with RSS

 1. Fajnym wariantem pracy na czarno jest oficjalnie minimalna stawka plus nieoficjalny dodatek. jest się ubezpieczonym, niezbyt wysoko ale jest się a nieoficjalna nadpłata wolna od podatku.

  Marek

  21 cze 21 o 21:34

 2. Nie byłbym tego taki pewien że któryś z młodych komorników nie zaczai się na dłużnika przed firmą w której ten dłużnik pracuje na czarno. Mas młodych komorników ale będących już w zawodzie ładnych kilka lat zarabia miesięcznie zaledwie 5-6 tysięcy i nie lekceważą żadnych możliwości.

  Miłosz

  4 paź 21 o 16:02

 3. Ja mam ponad 10 tys zadłużenia… Mam pracę gdzie dostaje pieniądze do ręki trwa to kilka lat i jestem zadowolona bo nie muszę się bać że komornik mi cokolwiek zabierze..m

  Adela

  7 lut 23 o 10:07

 4. Chyba że gotówkę w mieszkaniu jak przyjdzie zajmować ruchomości. Może też Panią przeszukać ale chyba do tego musi być druga kobieta przepisowo. 😉

  admin

  7 lut 23 o 12:29

Skomentuj