Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik a brak miejsca zamieszkania

4 komentarze

Pytanie: Czy komornik podejmie się egzekucji w sytuacji gdy brak miejsca zamieszkania dłużnika? Dłużnik przebywa na terenie Polski, kombinuje w Krakowie ale nie ma adresu zamieszkania a przynajmniej nie udało się takowego ustalić.

Przeczytaj też: Komornik nie może znaleźć dłużnika

Odpowiedź: Komornik musi podjąć się egzekucji pomimo braku adresu dłużnika. Może jednak wezwać pana jako wierzyciela do złożenia do sądu wniosku o ustalenie dla dłużnika kuratora do doręczeń.

Przeczytaj też: Egzekucja i dłużnik zamieszkujący pod adresem innym niż adres zameldowania

Jak chodzi natomiast o egzekucję z ruchomości w mieszkaniu dłużnika jak też o złożenie przez dłużnika wykazu majątku czyli czynności niemożliwe do przeprowadzenia wobec braku adresu dłużnika i kontaktu z nim, to należy zauważyć, że w większości przypadków te czynności nie przynoszą żadnych efektów.

Przeczytaj też: Ustalenie adresu zamieszkania dłużnika przez policję

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

16 stycznia, 2023

Komentarze do 'Komornik a brak miejsca zamieszkania'

Subscribe to comments with RSS

 1. W sumie z tym wykazem majątku to prawda. Dłużnik nie wskaże nic innego co komornik sam nie może ustalić w bankach, urzędach, instytucjach.

  Goto

  16 sty 23 o 10:40

 2. Taki dłużnik który nie ma miejsca zamieszkania to i roboty legalnej nie ma i firmy legalnie raczej też nie prowadzi więc według mnie szkoda pieniędzy na kuratora dla doręczeń gdyż egzekucja bezskuteczną będzie.

  Janush

  16 sty 23 o 10:48

 3. Miałem podobna sytuacje – dyrektor firmy zniknął. Zwolnił się z pracy, nie wiadomo gdzie przebywa, na picie drugi rok z rzędu 0zl.

  Adam

  16 sty 23 o 21:34

 4. A co, ma robić za minimalną, bo ktoś w łańcuchu na szyi tak powiedział?

  Jola

  22 sty 23 o 00:07

Skomentuj