Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Kiedy komornik przyznaje koszty zastępstwa w egzekucji?

Jeden komentarz

Pytanie: Kiedy komornik przyznaje koszty zastępstwa w egzekucji? Jestem dłużnikiem, wierzyciel zatrudnił prawnika do sprawy sądowej co mnie będzie dodatkowo kosztować 1800 złotych. Czy wystarczy aby teraz ten czy inny prawnik napisał wniosek egzekucyjny i dodatkowo zostanę obciążony kosztami zastępstwa w egzekucji?

Przeczytaj też: Jakie koszty sądowe ponosi dłużnik?

Odpowiedź: Jeżeli wierzyciel udzielił prawnikowi pełnomocnictwa także do reprezentowania w postępowaniu egzekucyjnym i prawnik wniesie do komornika wniosek egzekucyjny to tak, komornik przyzna prawnikowi koszty zastępstwa w postępowaniu egzekucyjnym.

Jak wysokich kosztów z tego tytułu mogę się spodziewać?

Przeczytaj też: Ile kosztuje egzekucja komornicza?

Wysokość kosztów zastępstwa egzekucji zależy od dwóch czynników – od wysokości egzekwowanej należności wraz z odsetkami i należnościami ubocznymi oraz od sposobu w jaki należność została wyegzekwowana. Jeżeli egzekucja została przeprowadzona z nieruchomości, to koszt wyniesie 50% minimalnej stawki minimalnej za czynności adwokacie a jeżeli z innych składników majątku dłużnika, to 25%. W Pana przypadku będzie to na pewno ponad 450 złotych.

Przeczytaj też: Zwolnienie z kosztów sądowych a koszt zastępstwa procesowego

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

20 sierpnia, 2022

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Kiedy komornik przyznaje koszty zastępstwa w egzekucji?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Zastępstwo egzekucyjne to prawie zerowy nakład pracy a pieniądze wedle stawek jak wyżej wpadają. Zwykle tylko wniosek o wszczęcie egzekucji standardowy szablon a później już żadnych wniosków w trakcie, najwyżej o egzekucję z nieruchomości też szablonowy.

    Bogdan

    28 sie 22 o 20:27

Skomentuj