Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Kiedy komornik nie może wejść do domu?

3 komentarze

Pytanie: Czy istnieją w przepisach jakieś wyjątki określające kiedy komornik nie może wejść do domu? Chodzi mi o czynności trenowe komornika w miejscu zamieszkania dłużnika, kiedy nie może prowadzić takiej egzekucji.

Przeczytaj też: Czy komornik może wejść do domu pod nieobecność właściciela?

Odpowiedź: Kiedy w ogóle w danym postępowaniu egzekucyjnym nie może prowadzić egzekucji z ruchomości? Jeżeli wierzyciel we wniosku egzekucyjnym nie wskaże takiego sposobu egzekucji to komornik w zasadzie nie powinien jej realizować czyli wchodzić do domu, mieszkania dłużnika. I tylko wtedy.

Przeczytaj też: Skarga na zajęcie ruchomości przez komornika

I są też dni i godziny w których komornik nie może wejść do domu dłużnika a dokładniej w których komornik bez zgody prezesa sądu nie może wykonywać czynności poza kancelarią komorniczą – w dni ustawowo wolne od pracy i w godzinach od siódmej do dwudziestej pierwszej. Na wykonanie czynności w dni ustawowo wolne od pracy lub godzinach nocnych jest wymagana zgoda prezesa właściwego sądu rejonowego.

Przeczytaj też: Czy komornik może przyjść w sobotę albo w niedzielę?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

26 stycznia, 2023

Komentarze do 'Kiedy komornik nie może wejść do domu?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jak się go nie wpuści, to nie wejdzie. teoretycznie może wówczas wejść siłowo ale nie wchodzi ponieważ do tego potrzebna jest policja i wyważenie drzwi.

  Tabata

  5 lut 23 o 17:55

 2. Może nie wyważenie co zniszczenie zamka i do tego potrzeba ślusarza a policja też musi być. I tę ekipę wierzyciel z góry musi opłacić, ponad 800 złotych i mało który opłaca przeto faktycznie rzadko kiedy ma miejsce takie siłowe wejście.

  admin

  5 lut 23 o 18:30

 3. po co komornik przychodzi do domu kiedy z góry wiadomo, że dłużnik nie posiada nic cennego, strata czasu, jeszcze nie było tak żeby komornik w mo0jej sprawie coś wyegzekwował przez ruchomości, dodam że miałem już ze 30 spraw.

  dyzma

  10 kw. 23 o 21:36

Skomentuj