Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak znaleźć komornika po numerze sprawy?

2 komentarze

Pytanie: Mam taką sytuację. Posiadam numer sprawy KM ale nie posiadam informacji który komornik tą sprawę prowadzi, mam też dane dłużnika w tej sprawie. Pytanie, jak znaleźć komornika po numerze sprawy, czy to w ogóle możliwe jest? Aha, mam też sygnaturę nakazu zapłaty i który sąd wydał ten nakaz. Gdzież przeczytałem, że wystarczy do sądu zatelefonować i powiedzą, który komornik prowadzi sprawę?

Przeczytaj też: Jak sprawdzić, czy ma się komornika?

Odpowiedź: Sąd nie wie któremu komornikowi wierzyciel następnie zlecił egzekucję długu, taka informacja co do zasady nie jest przekazywana sądowi ani przez komornika ani przez wierzyciela ani przez dłużnika.

Na podstawie samej sygnatury akt nie można ustalić, który komornik prowadzi egzekucję. Może Pan natomiast ewentualnie zawęzić krąg poszukiwań do komorników właściwych miejscowo ze względu na adres zamieszkania dłużnika. Ewentualnie, gdyż nie można wykluczyć tego, że wierzyciel zlecił egzekucję komornikowi z wyboru i to może któryś być komornik w obrębie apelacji. Najczęściej jednak egzekucja zlecania jest któremuś z komorników właściwych miejscowo.

Przeczytaj też: Prawo wyboru komornika i komornik nie przyjmujący spraw z wyboru

Jeżeli nie jest Pan stroną postępowania egzekucyjnego, to nie ma Pan prawa do uzyskania informacji która Pana interesuje, poza tym wielu komorników nie udziela takich informacji telefonicznie.

Jeżeli chodzi o zajęcie rachunku bankowego, to w blokadzie rachunku powinny znajdować się także dane komornika, nie tylko sygnatura – numer sprawy komorniczej. Wspominam o tym ponieważ nie wyobrażam sobie praktycznej sytuacji która skłoniła Pana do zadania tego pytania.

Przeczytaj też: Zajęcie egzekucyjne – jak sprawdzić za co?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

23 lipca, 2022

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Jak znaleźć komornika po numerze sprawy?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Powiedziec telefonicznie że jest się dłużnikiem chce się spłacić, to na bank wszystko wyśpiewają u komornika. Pazerność jest silniejsza od zasad, przestrzegania prawa, w tym wypadku RODO.

    T

    24 lip 22 o 17:44

  2. To całe rodo bardzo utrudniło pracę i przysporzyło niepotrzebnej roboty papierkowej kancelariom komorniczym które musza pisemnie odpowiadać na pytania stron nie mogąc udzielić informacji telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

    Ireneusz

    29 lip 22 o 06:40

Skomentuj