Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak wstrzymać egzekucję komorniczą z nieruchomości?

2 komentarze

Pytanie: Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na wstrzymanie egzekucji komorniczej z nieruchomości? Jest to mieszkanie w którym ja – dłużniczka mieszkam wraz z nieletnim synem. Komornik prowadzi równolegle egzekucję z mojego wynagrodzenia za pracę ale to są niewielkie kwoty i zniecierpliwiony wierzyciel zażądał egzekucji z mieszkania.

Odpowiedź: W przypadku relatywnie niskich długów i możliwości prowadzenia egzekucji z innego składnika majątku, nie można zlicytować mieszkania dłużnika: Licytacja mieszkania za mały dług.

Jeżeli powyższy sposób nie może zostać wykorzystany, to pozostaje wniesienie skargi na opis i oszacowanie nieruchomości; taka skarga a następnie ewentualne zażalenie na nieuwzględnienie skargi może znacznie opóźnić egzekucję z nieruchomości.

Przeczytaj też: Skarga na opis i oszacowanie nieruchomości przez komornika

Ponadto w określonych przypadkach można skutecznie wnieść o dodatkowy opis i oszacowanie nieruchomości: Wniosek o dodatkowe oszacowanie nieruchomości jako sposób na uniknięcie licytacji. Nawet jeżeli wniosek nie zostanie uwzględniony, to dłużnik zyska trochę czasu zwłaszcza jeśli złoży zażalenie: Zażalenie na oddalenie skargi w przedmiocie dodatkowego opisu i oszacowania nieruchomości.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

16 marca, 2023

Komentarze do 'Jak wstrzymać egzekucję komorniczą z nieruchomości?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Przy obecnych terminach sądowych skarga na opis i oszacowanie a później zażalenie – mogą prawie o rok przełożyć dalsze czynności egzekucyjne w sprawie.

    rebus

    16 mar 23 o 12:23

  2. Tak jest a nawet ewidentnie bezpodstawny wniosek musi zostać rozpatrzony i zażalenie przysługuje.

    As

    16 mar 23 o 20:51

Skomentuj