Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak uniknąć zajęcia udziałów w spółce?

1 komentarz

Pytanie: Chcąc normalnie zarabiać mając komornika, założyłem spółkę z o.o. Firma rozwija się ponad oczekiwania ale boję się trochę, że komornik zajmie moje udziały, zakładając spółkę myślałem, że nie jest to możliwe za moje prywatne długi ale dowiedziałem się, że jednak tak. Może istnieje jakiś sposób na uniknięcie zajęcia udziałów w spółce? Przepisanie ich na kogoś nie wchodzi w rachubę.

Odpowiedź: Skoro dłużnik jest i pozostanie udziałowcem w spółce to nie ma możliwości uniknięcia zajęcia udziałów przez komornika. Nie ukryje ich Pan. Jednak co innego zajęcie udziałów a co innego ich sprzedaż przez komornika. Aby doszło do wystawienia ich na sprzedaż, to wierzyciel musi wpierw wyłożyć sporą zaliczkę na biegłego rewidenta celem oszacowania ich wartości, to po pierwsze. Po drugie, jest wysoce prawdopodobne, że nikt nie zechce ich kupić nie mając rozeznania, czy faktycznie są tyle warte. Więcej w tej kwestii: https://pamietnikwindykatora.pl/egzekucja-komornicza-z-udzialow-w-spolce-z-o-o/

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

13 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Jak uniknąć zajęcia udziałów w spółce?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Zajęcie i sprzedaż udziałów to jedno ale jest jeszcze drugie: zajęcie zysków z tytułu udziałów i to już prosta sprawa dla komornika znaczy.

    popiwek

    22 Cze 21 o 15:58

Skomentuj