Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak szybko komornik zajmuje samochód?

4 komentarze

Pytanie: Jak szybko komornik zajmuje samochód licząc od otrzymania od wierzyciela wniosku o wszczęcie egzekucji? Dowiaduje się o samochodzie z CEPiK to wiem ale jak szybko zajmuje? Czy informacji z CEPiK zasięga drogą elektroniczną czy tradycyjną pocztą?

Odpowiedź: Komornik wysyła uzyskuje informację z CEPiK drogą elektroniczną ale nie jest to równoznaczne z zajęciem samochodu; zajęcie samochodu nie jest realizowane poprzez adnotację w CEPiK.

Zajęcia samochodu komornik dokonuje poprzez oznakowanie samochodu więc musi do samochodu podejść a zlokalizowanie miejsca postoju pojazdu stanowi w wielu przypadkach problem. Może co prawda zażądać od dłużnika udzielenia stosownej informacji ale bywa i tak, że nie ma z dłużnikiem kontaktu.

Zajęcie pojazdu zwykle nie jest jedną z pierwszych czynności egzekucyjnych. Najpierw komornik usiłuje skutecznie zająć konto bankowe, wynagrodzenie za pracę tudzież inne wierzytelności przysługujące dłużnikowi a dopiero gdy te są nieefektywne (mało efektywne) to komornik stara się zająć samochód o ile wierzyciel o to zawnioskował. Zajęcie samochodu dłużnika następuje zwykle nie wcześniej jak po kilku tygodniach od wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 stycznia, 2023

Komentarze do 'Jak szybko komornik zajmuje samochód?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jeśli więc komornik nie zna aktualnego adresu zamieszkania dłużnika, to prawdopodobnie nie znajdzie samochodu i nie zajmie go?

    cuksa

    2 sty 23 o 15:31

  2. Tak, prawdopodobnie nie zajmie.

    admin

    2 sty 23 o 16:21

  3. Chodzi o osobę z mojej rodziny. Ma zadłużenie w banku i ma komornika na koncie.. Komornik zostawia jej najniższą krajową. Kuzynka zdała teraz prawko.. i będzie kupować samochód na siebie. Co w takiej sprawie może zrobić? Komornik zabierze również samochód??

    Marzena

    4 gru 24 o 04:49

  4. Jeżeli komornik zapyta w CEPiK to tak, znaczy dowie się, że ma i będzie chciał zająć. Prawdopodobnie jednak już pytał a czy zapyta ponownie – chyba nie (ale nie wiadomo). Do tego jednak potrzebny wniosek wierzyciela czyli że wnosi o egzekucję z ruchomości. Nic nie stoi na przeszkodzie aby prowadzić egzekucję z wynagrodzenia i z samochodu, jednocześnie.

    admin

    4 gru 24 o 05:07

Skomentuj