Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak szybko komornik zajmuje samochód?

2 komentarze

Pytanie: Jak szybko komornik zajmuje samochód licząc od otrzymania od wierzyciela wniosku o wszczęcie egzekucji? Dowiaduje się o samochodzie z CEPiK to wiem ale jak szybko zajmuje? Czy informacji z CEPiK zasięga drogą elektroniczną czy tradycyjną pocztą?

Przeczytaj też: Jak komornik sprawdza czy dłużnik posiada pojazd?

Odpowiedź: Komornik wysyła uzyskuje informację z CEPiK drogą elektroniczną ale nie jest to równoznaczne z zajęciem samochodu; zajęcie samochodu nie jest realizowane poprzez adnotację w CEPiK.

Zajęcia samochodu komornik dokonuje poprzez oznakowanie samochodu więc musi do samochodu podejść a zlokalizowanie miejsca postoju pojazdu stanowi w wielu przypadkach problem. Może co prawda zażądać od dłużnika udzielenia stosownej informacji ale bywa i tak, że nie ma z dłużnikiem kontaktu.

Przeczytaj też: Wezwanie od komornika do wskazania miejsca postoju pojazdu

Zajęcie pojazdu zwykle nie jest jedną z pierwszych czynności egzekucyjnych. Najpierw komornik usiłuje skutecznie zająć konto bankowe, wynagrodzenie za pracę tudzież inne wierzytelności przysługujące dłużnikowi a dopiero gdy te są nieefektywne (mało efektywne) to komornik stara się zająć samochód o ile wierzyciel o to zawnioskował. Zajęcie samochodu dłużnika następuje zwykle nie wcześniej jak po kilku tygodniach od wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

Przeczytaj też: Jak sprawdzić czy komornik zajął samochód?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 stycznia, 2023

Komentarze do 'Jak szybko komornik zajmuje samochód?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jeśli więc komornik nie zna aktualnego adresu zamieszkania dłużnika, to prawdopodobnie nie znajdzie samochodu i nie zajmie go?

    cuksa

    2 sty 23 o 15:31

  2. Tak, prawdopodobnie nie zajmie.

    admin

    2 sty 23 o 16:21

Skomentuj