Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak sprawdzić, w których bankach mąż ukrywa pieniądze przed żoną?

20 komentarzy

Na wstępie zaznaczam że nie jestem pewien, czy nie ma innego, lepszego sposobu niż te zasugerowane przeze mnie poniżej. Jeżeli ktoś ma inne propozycje, to oczywiście bardzo mile widziane jest zamieszczenie takowej w komentarzu. Dla mnie jest to nowy temat, nigdy wcześniej nie zapytano mnie o to. I tak sobie pomyślałem, że wielu paniom w małżeństwie chodzi to po głowie (może tez wielu mężom, bo panie coraz lepiej sobie zarobkowo radzą).

Przeczytaj też: Składniki majątku osobistego współmałżonka

Pytanie: Sprawa jest taka, moja ciocia wniosła o rozdzielność majątkową z mężem, sąd się przychylił. Jej mąż od zawsze ukrywał przed nią pieniądze w bankach, akcjach, inwestycjach etc, bo kocha pieniądze bardziej niż rodzinę, taki sknera, choć kasy ma jak lodu, bo jest dyrektorskim stanowisku. ALE do rzeczy, prawnik cioci prosi o zasugerowanie nazw banków, gdzie wujek mógł ukryć pieniądze. No i kto tu może pomóc w odnalezieniu kont, windykator?

Przeczytaj też: Jak sprawdzić czy mąż wziął kredyt?

Odpowiedź: Trzeba by teraz wystąpić o podział majątku wspólnego. Co prawda sąd z urzędu nie może poszukiwać majątku wspólnego ale na wniosek cioci która podejrzewa, że współmałżonek czyli wujek ukrywa majątek, może zażądać od jej wujka wyjaśnień w tym zakresie a więc wskazania banków w których ma on rachunek bankowy oraz salda na tych rachunkach bankowych. Przy okazji, polecam aktualnie chyba najlepsze konta osobiste tutaj. A zatem najpierw ciocia składa jej znany wykaz majątku wspólnego po czym dodaje, że ma uzasadnione podejrzenia zważywszy na wysokie dochody męża, że musi on posiadać środki (pieniądze, inne mienie) których do tej pory jej nie ujawnił. I że z racji tego iż nie współdziała z nią, to wnosi do sądu o zobowiązanie go do złożenia wyjaśnień a ponadto o zwrócenie się przez sąd do banków z żądaniem wskazania czy i w jakiej kwocie współmałżonek posiada środku zdeponowane w danym banku. Czy sąd uczyni zadość takiemu wnioskowi tego nie wiem, ale warto spróbować.

Przeczytaj też: Czy można sprawdzić długi rodzeństwa, małżonka?

Najlepiej byłoby “zrobić” z wujka dłużnika przeciwko któremu udałoby się uzyskać tytuł wykonawczy choćby na niewielką kwotę i zwrócić się do komornika o egzekucję i aby od razu poprzez OGNIVO sprawdził w których bankach wujek ma rachunki bankowe. Gdyby się okazało, że zataił prawdę w postępowaniu o podział majątku to miałby sprawę karną a nadto można by ponownie wnieść o podział majątku – uzupełniającego. A gdyby mieć takie info o rachunkach bankowych wujka wcześniej, to łatwiej byłoby o rzetelniejszy podział w przyszłym postępowaniu przed sądem.

Przeczytaj też: Czy mąż może sprzedać samochód bez zgody żony?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

10 grudnia, 2016

kategoria inne

tag

Komentarze do 'Jak sprawdzić, w których bankach mąż ukrywa pieniądze przed żoną?'

Subscribe to comments with RSS

 1. konto zagranicą – austria czy luxembourg i szukaj wiatru w polu 🙂

  ryszard ochódzki

  12 gru 16 o 04:05

 2. Tak ale trzeba mieć adres zamieszkania żeby tam konto w banku założyli.

  Anonim

  17 gru 19 o 22:46

 3. Nie musi mieć w bankach, może mieć w SKOK a SKOKi sa poza OGNIVO i trzeba pojedyncze zapytania rozsyłać. Trochę to kosztowałoby, polecony około 6 złotych a skoków dużo.

  Anonim

  6 cze 20 o 14:39

 4. A co w przypadku gdy przedsiebiorczy wujek pozamykałby czesc kont wyplacajac z nich srodki?
  Bank zezna ze pan X nie ma u nas konta.

  Albo sytuacja, gdzie wujek dodaje wspolwlasciciela do konta, ktorego pare dni pozniej czyni glownym posiadaczem rachunku a siebie z niego wypisuje, lub zmienia na pelnomocnika do konta wybierajac z niego zgromadzone srodki?
  W takim przypadku sad ani komornik nie uzyska dostepu do juz kogos innego konta.
  Myle sie?

  Bartek

  1 lip 20 o 15:53

 5. No jeżeli wujek nie widnieje jako właściciel bądź współwłaściciel konta w dniu w którym np. komornik sprawdza to przez OGNIVO, to wyjdzie na to, ze konta nie ma. Ten system chyba nie informuje o kontach posiadanych w przeszłości.

  admin

  1 lip 20 o 16:21

 6. “Nie musi mieć w bankach, może mieć w SKOK a SKOKi sa poza OGNIVO”

  Jestes pewien, bo z informacji dosteonej w necie wychodzi, ze SKOKi sa w OGNIVO.

  Bartek

  22 gru 20 o 23:13

 7. Tak, SKOK-i już są w OGNIVO co odnotowałem niedawno w innym wpisie: https://pamietnikwindykatora.pl/zajecie-rachunku-bankowego-w-skok-przez-komornika/.

  admin

  23 gru 20 o 04:36

 8. Ciotka, aby być cwańsza powinna jeszcze wniesc o przedstawienie historii tranasakcji za jakis tam okres.

  Bartek

  12 maj 21 o 23:22

 9. A nie lepiej zapłacić jakiemuś detektywowi oczywiście licencjonowanemu, po prostu pytam, nie wiemy czy jest to w ich zasięgu ustalić takie rzeczy?

  Wicek

  29 maj 21 o 20:37

 10. Jeżeli jest to w zasięgu któregoś to zapewne nielegalnie.

  admin

  30 maj 21 o 03:13

 11. Banki mają swoje tajemnice.Moj mąż np miał swoje konto osobiste ,sam nim dysponował.Mamy wspólna własność majątkowa ,nieruchomość .Maz nie posiadał majątku osobistego,np samochodu.Na wspólna hipotekę nie mógł zaciągać kredytów ,bo nie miał na to mojej zgody.Mial mała emeryturę,ciągle brał kredyty .W oświadczeniach do banku podawał nieprawdę Zawyzal kwotę emerytury ,podawał że jest wdowcem,że na wydatki potrzeba mu tylko sto zł.Ciagle ,co parę miesięcy konsolidował kredyty ,aż osiągnął kwotę ponad 60 tys zł I wszystko wyjaśniło się gdy zmarł Gdy przedstawiłam w oddziale banku akt zgonu to mi nic nie powiedzieli,co i ile ,bo mają tajemnice bankowe.Teraz czekają na nabycie spadku,i na spadkobierców.Pieniadze wydawał na siebie ,nikt o tym nie wiedział .

  Ana

  31 maj 21 o 14:31

 12. Jeżeli mąż (albo żona) ma osobisty majątek to wara współmałżonkowi od tych pieniędzy i od wiedzy na ten temat.

  Private

  4 lip 21 o 15:58

 13. Private,
  tylko ile malzenstw ma osobisty majatek po paru latach malzenstwa?
  Mam tu na mysli finanse, a nie srodki trwale.
  Osobista gotowka w teorii przez te wszystkie lata moze sie rozejsc na zycie, i pozniej moze byc ciezko udowodnic ze to co pozostalo na wspolnym koncie to wlasnie majatek osobisty.

  Bartek

  7 lip 21 o 00:21

 14. Może stać się tak, że środki np. ze sprzedaży nieruchomości stanowiącej majątek osobisty (bo np. w spadku otrzymana) współmałżonek ulokuje na własnym a nie wspólnym koncie osobistym.

  admin

  7 lip 21 o 08:19

 15. Tylko czy własne osobiste konto bankowe nie należy aby również do majątku wspólnego?

  Hela

  22 sie 21 o 13:00

 16. No wygląda na to, że tak, osobiste konto bankowe współmałżonka zalicza się do majątku wspólnego: https://pamietnikwindykatora.pl/skladniki-majatku-osobistego-wspolmalzonka/

  admin

  22 sie 21 o 14:18

 17. należy!!

  Katarzyna

  21 cze 22 o 12:45

 18. To oznaczałoby, że komornik prowadzą egzekucję przeciwko mężowi może w banku zająć osobiste konto żony, połowę środków? Niemożliwe.

  Anonim

  12 wrz 21 o 08:06

 19. No nie może jednak w świetle wskazanego przepisu środki na koncie współmałżonka są wspólne…

  admin

  12 wrz 21 o 11:42

 20. W trakcie trwania małżeństwa kiedy nie ma rozdzielności majątkowej wszystkie konta osobiste poukrywane w różnych bankach przed drugim małżonkiem należą do wspólności majątkowej.

  Katarzyna

  21 cze 22 o 12:47

Skomentuj