Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak sprawdzić, który komornik prowadzi egzekucję?

Brak komentarzy

Pytanie: Jak sprawdzić który komornik prowadzi egzekucję w mojej sprawie i za co jest zajęcie? Jestem dłużnikiem w sprawie. Zajął mi konto, nie otrzymałam żadnej korespondencji od komornika.

Przeczytaj też: Zajęcie egzekucyjne – jak sprawdzić za co?

Odpowiedź: Przecież na blokadzie konta bankowego które widnieje w historii – wykazie operacji na koncie znajdują się dane komornika który zajął konto oraz sygnatura akt sprawy. Nie jest tam napisane, kto jest wierzycielem ani za co jest zajęcie ale to można ustalić kontaktując się z komornikiem i podając sygnaturę akt sprawy. Powiadomienie – odpis zajęcia rachunku bankowego doręczane jest dłużnikowi pocztą zwykle w kilka dni po dokonaniu zajęcia rachunku bankowego.

Przeczytaj też: Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego przez komornika

W ogóle to jeżeli ktoś powziął wiedzę o tym, że prowadzone jest przeciwko niemu postępowanie egzekucyjne, to nie powinien mieć problemu z ustaleniem, który komornik je prowadzi, bo komornik nie ukrywa przed dłużnikiem swoich danych. I tak też, jeżeli był u dłużnika pod jego nieobecność, to bez wątpienia zostawił kontakt do siebie. Jeżeli sąsiad powiedział Ci, że jakiś komornik pytał go o Ciebie a Tobie ten komornik nie zostawił kartki, to sąsiad raczej Cię wkręca albo ktoś się podszył pod komornika. A jeśli nawet faktycznie był to komornik, to z pewnością niebawem się o tym dowiesz gdyż właśnie zajmie ci konto bankowe, wynagrodzenie za pracę albo np. wyśle Ci wezwanie do złożenia wykazu majątku (zwłaszcza jeśli nie posiadasz konta / pieniędzy na koncie ani nie jesteś nigdzie zatrudniony).

Jeżeli nie podjąłeś awizowanego dwukrotnie pisma od komornika, to on z pewnością jeszcze da Ci znać o sobie.

Przeczytaj też: Jak znaleźć komornika po numerze sprawy?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

9 listopada, 2020

kategoria windykacja

tag

Skomentuj