Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak sprawdzić, czy ma się komornika?

19 komentarzy

Takie rozbrajające zapytanie ktoś wpisał w wyszukiwarce internetowej i trafił na tego bloga. Domyślam się, że nie chodzi o sprawdzenie “czy ma się komornika w rodzinie” lecz czy komornik wszczął postępowanie egzekucyjne przeciwko pytającemu.

Przeczytaj też: Zajęcie egzekucyjne – jak sprawdzić za co?

Odpowiedź jest prosta, nie musisz nic sprawdzać, bo jak już “masz komornika” to dowiesz się o tym niebawem. Komornik informuje dłużnika o dokonaniu każdej czynności egzekucyjnej albo po prostu przychodzi do domu, to taka niespodzianka, i zajmuje sprzęty. Jeżeli np. zajmie Ci konto, to jeśli nie jest rozgarnięty, to otrzymasz najpierw odpis zajęcia konta a dopiero później bank to zajęcie zrealizuje. Jak komornik myślący jest, to będzie odwrotnie. Przy okazji, dobre konta osobiste masz tutaj; można je zmienić po dokonaniu zajęcia przez komornika a ryzyko tego, że komornik ponowi zapytania do OGNIVO o Twoje konta bankowe, jest raczej niewielkie.

Przeczytaj też: Jak sprawdzić gdzie ma się długi?

Aha, jeszcze coś mi się przypomniało. Ostatnimi czasy często zdarzają się wyłudzenia kredytów na cudze dane osobowe. Można więc sprawdzić się tutaj, czy ktoś nie wziął kredytu bankowego albo pozabankowej pożyczki na nas.

Przeczytaj też: Jak sprawdzić czy mąż wziął kredyt?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

11 kwietnia, 2011

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Jak sprawdzić, czy ma się komornika?'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Jak sprawdzić, czy ma się komornika?'.

 1. Zagadnienie wcale nie jest bez znaczenia 🙂
  Interpretując bowiem dosłownie przepisy kodeksu postępowania cywilnego należy dojść do wniosku, że jakakolwiek czynność egzekucyjna może być podjęta dopiero po zawiadomieniu dłużnika o wszczęciu egzekucji. W jednej ze spraw spotkałem się nawet z uchyleniem zajęcia rachunku bankowego, które zostało wysłane pocztą jednocześnie do banku oraz do dłużnika wraz z zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji. Sąd uznał, że najpierw trzeba było wysłać zawiadomienie, a dopiero po jego odebraniu można było zajmować rachunek. Osobiście się z tym poglądem zdecydowanie nie zgadzam, ale trzeba mieć świadomość, że takie niespodzianki mogą się zdarzyć.

  Pjaj

  11 kwi 11 o 07:00

 2. Jeśli mnie pamięć nie myli to we wszystkich moich sprawach dłużnicy otrzymują zawiadomienie o wszczęciu egzekucji wraz z odpisem zajęcia rachunku tudzież wierzytelności itp.

  Różnie bywa w przypadku wysyłki kilku pism jednocześnie. Niektórzy komornicy wysyłają każde pismo w tym samym czasie osobną przesyłką a inni wszystkie pisma w jednej. Jednak może dłużnikowi zawsze wysyłają w osobnych, nie wiem.

  Jak o mnie chodzi to dla świętego spokoju też wysyłam przedsądowe wezwanie i zapowiedź umieszczenia w KRD w dwóch osobnych przesyłkach choć nieraz korci mnie aby wysyłać w jednej. Jednak dłużnik mógłby podnieść zarzut że otrzymał tylko jedno pismo.

  admin

  11 kwi 11 o 07:22

 3. Pytanie nie jest rozbrajające.
  Nie było mnie kilka lat w Polsce, wracam a tu w skrzynce kilkadziesiąt poleconych.
  Skąd niby mam wiedzieć czy jeden z nich nie jest od komornika?

  CzyDluznik

  15 lut 12 o 00:31

 4. Masz chyba na myśli awiza w skrzynce. Jeżeli komornik działa(ł) to możliwe, że masz też w skrzynce wezwanie od niego do stawienia się w kancelarii, które zostawił Ci gdy przyszedł do Ciebie “na kawę” 😉 i nikt mu nie otworzył.

  admin

  15 lut 12 o 05:05

 5. Witam mam pytanie, pracodawca nie zaplacil mi ponad 10tys
  sad przyznal mi raacje i mam wykaz sadowy o jego winie ale komornik nie ma z czego sciagnac, bo byly pracodawca przepisal firme na swoja corke. co mam robic jak odzyskac swoje pieniadze.

  Igor

  25 sty 14 o 15:36

 6. Jeżeli przepisał majątek gdy już był Twoim dłużnikiem, to można skorzystać ze skargi pauliańskiej – mówiąc potocznie, unieważnić darowiznę przez co on znów będzie właścicielem i będziesz mógł prowadzić egzekucję z tego majątku.

  admin

  25 sty 14 o 18:38

 7. Ponad 10 lat temu miałem problemy z “kanarami”, kiedyś przychodziły jakieś pisma ale teraz nie pamiętam o czym były bo wówczas miałem to gdzieś. Teraz zastanawiam się czy przypadkiem jakaś firma windykacyjna nie wzięła mojej sprawy i czeka aż mi zasłużenie wzrośnie. Czy mogę to jakoś sprawdzić?

  RA-V

  29 lis 17 o 12:47

 8. Nie sprawdzisz, chyba że chcesz kontaktować się z każdą firmą windykacyjna w Polsce. A po tylu latach takie długi są już przedawnione.

  admin

  29 lis 17 o 13:03

 9. U mnie komornik zajął. Konto bez powiadomienia znajomy wplacil na konto zebym miala dla malych dzieci na jedzenie a tu ci patrze i zajal te pieniadze i co ja mam teraz zr co dac im jesc skad pieluchy

  Nana

  21 maj 18 o 13:54

 10. No niestety, skoro nie były to alimenty ani inne świadczenie wolne od egzekucji, to może zająć.

  admin

  21 maj 18 o 14:16

 11. odpowiedzi są bez sensu,skoro pytam,gdzie mogę się dowiedzieć za co mnie ściga komornik tzn.że nie wiem. Dla mnie jest to logiczne.Nie potrzebne mi są ble ble ble,bo przysle i powiadomi,itp.Jestem od lat za granicą nie mam żadnego adresu w Polsce i niczego a przyszedl polecony do rodzicow,którego nie odebrali,więc pytanie,gdzie mogę sie dowiedzieć o co chodzi?Nie wiem jak prościej zapytać?

  bela

  16 lip 18 o 22:55

 12. Trzeba było odebrać. Nikt tu nie jest jasnowidzem. Jak masz konto zajęte albo nieruchomość, to tam są dane komornika. Jak nie są zajęte to się możesz domyślać tylko.

  admin

  17 lip 18 o 05:02

 13. mam na koncie 3,75zł czy komornik również może zablokowac te marne środki ???
  oczekuję odpowiedzi na “wczoraj”,sytuacja nagła i paląca. Pracodawca ma wypłacić ekwiwwalent pieniężny za urlop a próbuje zbić stawkę do połowy twierdząc,ze mam komornika.
  Z konta mogę zrobić normalny przelew, jakby było bez blokady, pisma nie dostalam a z umowy zlecenia nic mi ni nikt nie zabiera (na dzień 10-09)

  błądząca we mgle

  26 wrz 18 o 23:24

 14. Nie może, mieszczą się w kwocie wolnej od zajęcia która wynosi z grubsza tyle co pensja minimalna.

  admin

  27 wrz 18 o 09:18

 15. sprawa wygada tak ze od lat jestesmy za graniaca teraz maz zalozyl konto w pl i okazalo sie ze ma na siebie komornika za dlugi matki i teraz pytanie jak reszta rodzenstwa meza ktora tez mieszka od 15 lat za granica moze sparwdzic czy oni maja na siebie skoro nic o żadnych listach nie wiemy

  nie wiem

  11 mar 19 o 11:44

 16. Można spróbować u tego samego komornika zapytać telefonicznie podając swe dane ale nie wiem czy telefonicznie udzielą informacji. Jeżeli nie ten komornik to trzeba by tak telefonować / pisać do wszystkich komorników bo nie istnieje żadna baza w której znajdują się dłużnicy przeciwko którym komornik wszczął egzekucję.

  admin

  11 mar 19 o 13:05

 17. Jeżeli reszta to też spadkobiercy, to prawdopodobnie jest to ten sam komornik którego mąż. To odpowiedź dla użytkownika “nie wiem”

  Sławek

  16 lip 21 o 20:20

 18. Obecnie zajęcia dokonywane są drogą elektroniczną więc nie ma opcji takiej aby dłużnik otrzyma powiadomienie od komornika szybciej niż zablokowanie konta nastąpi.

  Karenin

  22 sie 21 o 19:31

 19. Przeważnie komornicy na koniec zostawiają sobie przyjazd do mieszkania dłużnika ponieważ egzekucja z ruchomości jest bardzo niewdzięczna i mało efektywna. Chyba że mówimy o firmie dłużnika z towarem, maszynami itp.

  blanko

  18 wrz 21 o 18:36

Skomentuj