Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Immunitet sędziowski a starzenie się skóry

6 komentarzy

Gdy często chodziłem do sądów na rozprawy z racji prowadzonej przez mnie działalności gospodarczej, to nieraz zastanawiałem się, ile prowadząca rozprawę sędzia ma lat. Pamiętam że sędzi X “dałem” 32 lata, sędzi Y dałem 36 lat a w przypadku sędzi Z to zastanawiałem się nad tym, jak to możliwe że w tak młodym wieku ta sędzia Z jest już przewodniczącą wydziału a nawet że już sędzią jest!

Przeczytaj też: Znieważenie sędziego a znieważenie sądu

Minęły od tamtych czasów może ze trzy lata i opublikowano na stronach sądów oświadczenia majątkowe sędziów w których jest też ich data urodzenia. Wtedy przypomniałem sobie o tych sędziach i pamiętając ich nazwiska, zajrzałem do ich oświadczeń majątkowych. Największego szoku doznałem przy sędzi Z czyli tej co do której dziwiłem się, że już jest sędzią. Kobieta ta której dawałem około 30 lat liczyła sobie wtedy lat… 48! Sędzia Y “zwiodła mnie” na niewiele mniej bo na 15 – 16 lat. Sędzia X też okazała się nielicho starsza niż w mej ocenie, o około 10 lat. Niestety, nigdzie w internecie nie ma ich zdjęć.

Przeczytaj też: Ława przysięgłych czyli społeczne sądy nad sędziami, prokuratorami i konsekwencje

Wszystkie te wyżej wzmiankowane kobiety miały też (i zapewne mają) świeże, młode głosy i spojrzenia.

Powszechnie znanej polityczce partii Nowoczesna – pani byłej sędzi Barbarze Dolniak też nie dałbym 57 lat tylko maksymalnie 50.

Pani przewodniczącej TK (byłej “normalnej” sędzi) Julii Przyłębskiej też nie dałbym 58 lat tylko maksymalnie 50 – 52 (sędzią sądów powszechnych była tylko przez 10 lat), osobliwie podoba mi się jej cera.

Jednak te obie panie od jakiegoś czasu mają chyba znacznie więcej stresów niż gdy były sędziami więc…

No właśnie, więc… Wyniki chyba licznych badań wskazują na dodatnią korelację pomiędzy poziomem codziennego stresu a tempem starzenia się organizmu w tym skóry i włosów. A moje badania 😉 o których wyżej zdają się potwierdzać wyniki takich badań. W tym to, że proces starzenia skóry pani Juli Przyłębskiej został wstrzymany tylko przez 10 lat.

Przeczytaj też: Geny dzisiejszych sędziów, prokuratorów tudzież innych prawników

No tak, bo skoro stres przyspiesza procesy starzenia, to brak stresu, poczucie bezkarności, nietykalności i stabilizacji zawodowej – nieusuwalności opóźnia procesy starzenia w porównaniu do osób doświadczających stresów czyli do miażdżącej większości populacji.

3 grudnia, 2017

kategoria prawnicy

Komentarze do 'Immunitet sędziowski a starzenie się skóry'

Subscribe to comments with RSS

 1. Efekt GĘSIEJ Skórki:)

  komentator

  6 gru 17 o 00:44

 2. Oni mają stres kiedy jest sprawa w której nie ma znajomego prawnika reprezentującego stronę.

  dyskutant

  6 gru 17 o 10:58

 3. Nie rozumiem dlaczego stres?

  Jow

  7 gru 17 o 13:00

 4. Chodzi mu chyba o to, że jak sędzia nie zna prawnika żadnej ze stron na rozprawie, to jest w stresie, bo łapówki nie otrzyma. Może nie tyle w stresie co w złości, no ale to też stres.

  admin

  7 gru 17 o 14:15

 5. TW Wolfgangowa była “normalną” sędzią 10 lat? Żadną normalną, a przede wszystkim o 15 lat za długo.
  Rozejrzyj się dobrze – sędziowie łapówkarze i kretyni w 90% popierają PiS, bo to ich jedyna szansa na awans…

  ryszard ochódzki

  9 gru 17 o 19:35

 6. No była sędzią, ja mam bardzo złe zdanie o tym środowisku na podstawie znanych mi z moich spraw.

  Ja się dobrze rozejrzałem, bo miałem wiele spraw w sądach i trafiałem często na przestępców. Na przykład na sędziów sądów okręgowych będących nimi już za czasów PO PSL w tym na prezesa sądu okręgowego który za tamtej koalicji awansował. Ilu przestępców w togach popiera PiS tego nie wiem ale odnoszę wrażenie, że łapówkarze od wielu lat mają się dobrze w sądach.

  admin

  9 gru 17 o 20:15

Skomentuj