Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Ile kosztuje napisanie wezwania do zapłaty?

3 komentarze

Pytanie: Orientuje się Pan może, ile kosztuje napisanie wezwania do zapłaty przez kancelarię prawną albo firmę windykacyjną? A ile to kosztuje u Pana? Mam u klienta niezapłaconą fakturę. Działalność gospodarczą prowadzę od maja, nie mam doświadczenia w sprawach windykacji.

Przeczytaj też: Ile wezwań do zapłaty przed pozwem?

Odpowiedź: Nie wiem jak firmy windykacyjne, ale sporządzenie i wysłanie wezwania do zapłaty przez radcę lub adwokata kosztuje w granicach 100 złotych. Według mnie większe wrażenie, o ile w ogóle, zrobi na dłużniku wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej ale generalnie uważam, że szkoda pieniędzy na zlecanie wysłania wezwania do zapłaty. A już zdecydowanie pierwsze wezwanie sugeruję sporządzić i wysłać samodzielnie. Wzór przedsądowego wezwania ma Pan tutaj: https://pamietnikwindykatora.pl/wezwanie-do-zwrotu-pozyczki-wzor/ (co prawda to wezwanie do zwrotu pożyczki ale wystarczy je odpowiednio zmodyfikować podając dane niezapłaconej faktury i żądając zapłaty tejże (a nie pożyczki).

Przeczytaj też: Czy sms może być wezwaniem do zapłaty?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

25 lipca, 2022

Komentarze do 'Ile kosztuje napisanie wezwania do zapłaty?'

Subscribe to comments with RSS

 1. 100 złotych za wezwanie do zapłaty, skandal. Mają szablony, tylko dane klienta i roszczenia wpisują. Inna sprawa, że kiedy dłużnik otrzyma wezwanie z kancelarii prawnej to już liczy się bardziej z tym, że niedługo faktycznie pozew do sądu trafi i wysokie koszty adwokackie przyjdzie mu do tego zapłacić.

  Rafał

  26 lip 22 o 16:55

 2. Może i tak ale około 80% egzekucji komorniczych jest bezskutecznych. I tych kosztów prawniczych wierzyciel też nie odzyska w przypadku bezskuteczności egzekucji. Pozew o zapłatę w typowej sprawie jak niezapłacona faktura, niezwrócona zaliczka albo pożyczka, jest bardzo prosty. Samodzielnie wysłać wezwanie do zapłaty i wnieść pozew i dłużnik przekona się, że wierzyciel nie blefował.

  admin

  26 lip 22 o 19:48

 3. Niektórzy już tak mają że ze wszystkim idą do adwokata nie bacząc na to, że w internecie można znaleźć wszystko, w tym wzory wezwań do zapłaty. Oczywiście na tym blogu też 🙂

  Anonim

  28 lip 22 o 09:05

Skomentuj